Son Dakika: Maske Takma Zorunluluğu Kalkıyor mu?

Son Dakika: Maske Takma Zorunluluğu Kalkıyor mu?

Sağlık Bakan Fahrettin Koca Maske Takma Zorunluluğu Kalkıyor mu sorusunun cevabını yanıtları. İşte o sorunun cevabı…

Kademeli Normalleşmenin sona ermesi ile sık sık açıklamalar yapılmaya devam ediyor. Son yapılan açıklamaya göre Fahrettin Koca Maske Takma Zorunluluğu Kalkıyor Mu? Sorusunu cevapladı.

Fahrettin Koca

-Eylül'de normal hayata dönmek istiyoruz, toplumsal bağışıklık yakalandıktan sonra aşı olanlar maske takmayabilir. Aşı takviminde aksama olmazsa, toplumsal bağışıklık yaz aylarında yakalanacak ve Türkiye sonbaharda normal hayata dönece.

-Toplumsal bağışıklığın oluşması önemli. Aşılamayı da biz Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül dâhil olmak üzere yoğun bir şekilde yapmak istiyoruz. Sonra aşı olanların maske takma zorunluluğu söz konusu olmayabilir.

- Aşılamayı sağlayarak Eylül sonrasında okullar, üniversiteler ve yüksekokullar dahil olmak üzere normal hayata dönecek şekilde açılmasını hedefliyoruz.

- Gelecek hafta sonuna kadar 12 milyon doz BioNTech aşısının Türkiye'de olacağını söyleyen Bakan Koca, yerli aşının eylül ayında uygulanmaya başlamasının planlandığını belirtti. Aşı sırası gelenlerin aşı olma oranının arttığını belirten Koca, takvim işlerse aşılamada haziran sonunda 20 yaşa kadar inileceğini söyledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.