Sosyal Hizmetler Alanında 1561 Memur Alımı Yapılıyor

Sosyal Hizmetler Alanında 1561 Memur Alımı Yapılıyor

2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında en az ilkokul mezunu 1561 memur alımı yapılacaktır.

Başvuru Şartları

2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında memur alımı yapılmaktadır. Devlet Personel Başkanlığı adresi üzerinden yayınlanan ilan ile 1561 personel alınacağı açıklandı. İlkokul mezunu 543, lise mezunu 832, önlisans mezunu 91 ve lisans mezunu 95 memur alımı yapılıyor. 

Adaylar için sadece bir kez istihdam hakkı tanınacaktır. Bu yüzden adaylar başvuru hakkını dikkatli kullanmalıdır. Başvurusu kabul edilen adaylar için 2019 Aralık ayında yerleştirmeler yapılacaktır. 16-23 Aralık 2019 tarihleri arasında yerleştirmeler yapılacaktır. Tercih yapacak adaylar için kılavuz DPB üzerinden ilan edilmiştir. 

Kimler Tercih Yapacak?

2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu ek 1. Maddesi kapsamındaki kişiler tercih yapabilecektir. Hakkında korunma kararı olanlar, Aile Bakanlığının sosyal hizmet modellerinden en az 2 yıl yararlananlar ya da bu kişiler himaye sona erdikten sonraki 5 yıl içindeyseler başvurabilirler. 
Yukarıdaki adayların bu şartları sağladığı belirlenmelidir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından bu şartların sağlanıp saplanmadığı belirlenmelidir. Hak sahibi olduğu belirlenen kişiler 16 Aralık tarihinde e devlet üzerinden tercih yapabilir.

Bu şekilde toplamda 1561 memur alımı yapılacaktır. Alınacak olan kişiler Aile Bakanlığının sosyal hizmetlerinden yararlanan kişilerden seçilmektedir. Görev tanımları ile pozisyonları da bu alanda olacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.