Sözleşmeli Öğretmen Alımı İçin Başvurular Alınmaya Başladı

Sözleşmeli Öğretmen Alımı İçin Başvurular Alınmaya Başladı
Sözleşmeli Öğretmen Alımı İçin Başvurular Alınmaya Başladı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başvurular Başladı

2020 yılında yapılacak olan 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı adaylar tarafından merakla bekleniyordu. Takvim kısa bir süre önce açıklanmıştı. Bu takvime göre başvurular 6 Ocak’ta tarihinde alınmaya başladı. Son başvuru günü ise 10 Ocak tarihidir. Adaylar bu tarihler arasında başvurularını yapabilecektir.

Başvuru yapmak isteyen adaylar öğretmenlik yapacağı için belirli şartları sağlamalıdır. Eğitim fakültesi mezunu olmaları ya da formasyona sahip olmaları gerekir. Ayrıca KPSSS’den belirli türden istenen puan şartları sağlanmalıdır. Bu şartları sağlayan adaylar başvurularını yapabilir.

Adayları Nasıl Bir Süreç Bekliyor?

Başvurusu kabul edilen adaylar belirlenerek KPSS puan üstünlüğüne göre sıralanacaktır. En yüksek puandan başlayarak adaylar listelenir ve kontenjanın 4 katı mülakata alınır. Sözlü sınavlar 5 ila 22 Şubat 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Sınava giren adayların sonuçları ise 25 Şubat’ta açıklanacaktır. Bu listenin açıklanması ile atanmaya hak kazanan adaylar da belirlenmiş olacaktır. Bu adayların atama işlemleri 18 Mart 2020 ‘de yapılacaktır.

20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için çeşitli branşlar belirlenmiştir. Bu branşlardan alım yapılacaktır. 3007 kişilik kontenjan ile en fazla sınıf öğretmeni alımı yapılacaktır. Bunun dışında matematik, fen, rehber öğretmen gibi çeşitli alanlardan öğretmen alımları yapılacaktır.

Sözleşmeli Öğretmen Alımı İçin Başvurular Alınmaya Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın