Süleyman Demirel Üniversitesi En Az Lise Mezun Sınavsız 149 Personel Alacak

Süleyman Demirel Üniversitesi En Az Lise Mezun Sınavsız 149 Personel Alacak

Süleyman Demirel Üniversitesi yaptığı açıklamada alınacak 149 personelin sınavsız olarak sözleşmeli kadroda kamu personeli olarak üniversite hastanesi bünyesinde istihdam edileceğini belirtti.

Isparta İli Süleyman Demirel Üniversitesi tarafından yapılan açıklamaya göre 149 personelin sözleşmeli kadroda 2 Ebe, 95 Hemşire, 13 Sağlık Teknikeri, 4 Laborant, 10 Röntgen Teknisyeni, 2 Eczacı, 2 Biyolog, 1 Diyetisyen, 1 Psikolog, 2 Fizyoterapist ve 17 Diğer Sağlık Personeli olarak üniversite hastanesi görevlendirileceği belirtildi.

Adaylarda aranan genel nitelikler

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, Yapılacak görev gereği mesai saatleri dışında ve hafta sonlarında çalışmaya herhangi bir engeli olmamak, Adayın başvurduğu unvan niteliğine göre 2018 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak, Başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesinin "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler" hükmü gereğince başvuramazlar. Bu hükme aykırı durumu tespit edilenler atanmaya hak kazansalar dahi atamaları yapılmayacaktır (Sözleşme imzalama aşamasında ilgili belgenin ibrazı istenecektir).

Başvuru yeri, şekli ve zamanı

Başvurular ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı günden itibaren (6 Temmuz2020) 15 inci günün sonu olan 23:59’a kadar Üniversite web sayfasından online başvuru şeklinde yapılacaktır. Şahsen veya posta ile yapılan müracaatlar/başvurular kabul edilmeyecektir. Adaylar öncelikle kurum internet adresinde yer alan çevrimiçi (online) başvuru sistemine kayıt olduktan sonra Sözleşmeli Personel Alımı İlanı için başvuru işlemlerini başlatacaktır. Müracaat eden adaylar başvurmak istediği ilan numarasını seçip ve istenen belgeleri (öğrenim belgesi, transkript ve istenen unvanlar için deneyim belgesi, sertifika, kullanım belgesi vb.) ilgili alanlara yükleyip “Başvuru Yap” butonuna tıkladığında çevrimiçi (online) başvurularını tamamlamış olacaklardır. 

Başvuru sonuçlarının değerlendirilmesi

Başvuru sonrasında yazılı veya sözlü sınav yapılmayacaktır. 2018 KPSS (B) grubu sınavlarından (KPSSP3, KPSSP93, KPSSP94) puan sıralamasına (KPSS puanlarının eşit olması halinde diploma mezuniyet notu yüksek olan aday sıralamada atanmaya hak kazanacaktır.) göre atanmaya hak kazanan adaylar ile ilgili bilgiler (istenecek belgeler ve teslim tarihi, teslim edilme yeri ve diğer şartlar) başvuru süresinin bitimi tarihinden itibaren 7 (yedi) iş günü sonunda kurum internet adresinden e- posta adresi ve şifre ile giriş yapılarak öğrenilebilecektir.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.