Üniversite En Az Lise Mezun 117 Kamu Personeli Alımı Resmi Gazete’de

Üniversite En Az Lise Mezun 117 Kamu Personeli Alımı Resmi Gazete’de

Sütçü İmam Üniversitesi yaptığı açıklamada alınacak 117 personelin Hemşire, Psikolog, Eczacı, Biyolog, Ebe, Laborant, Sağlık Teknikeri ve Diğer Sağlık Personeli olarak üniversite bünyesinde istihdam edileceğini belirtti.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi tarafından yapılan açıklamaya göre alınacak 117 personelin 51 Hemşire, 1 Psikolog, 1 Eczacı, 1 Biyolog, 1 Ebe, 3 Laborant, 53 Sağlık Teknikeri ve 6 Diğer Sağlık Personeli olarak üniversite bünyesinde istihdam edileceğini belirtti.

Adaylarda aranan nitelikler

Türk vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, Çeşitli KHK ile görevinden çıkarılmamış olmak, 657 sayılı kanunun 53. maddesi saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmaya engel vücut ve akıl hastalığı bulunmamak, Erkek adaylar için askerlik şartı yoktur, 2018 KPSS (B grubu) sınavına girmiş olmak, Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, Nöbet usulü çalışmaya engel durumu bulunmamak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Başvuracak adayların durumunun; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin  "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler." hükmüne uygun olmak şartları aranmaktadır.

Adaylardan istenen belgeler

Diploma veya geçici mezuniyet belgesi, Nüfus cüzdan fotokopisi, KPSS (B) grubu sonuç belgesi, Deneyim Belgesi ve Sertifika (İstenilen alanda çalıştığını gösterir belge ile birlikte SGK hizmet dökümü ve sertifika) Eğitim belgesi ve Sertifikalar istenmektedir.

Başvuru şekli ve zamanı

Adaylar başvurularını ilanın Resmi Gazetede yayımlandığı tarihten (6 Temmuz 2020) itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde kurum internet adresinden Online olarak yapılacaktır.

Başvuru sonunda, sözleşme yapmaya hak kazanan adaylar, 2018 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınarak belirlenecektir.

Adayların puanlarının eşit olması halinde mezuniyet tarihi önce olan, bunun da eşit olması halinde doğum tarihi büyük olan adaya öncelik tanınır.

Şahsen veya posta yoluyla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.