İşsizlikte Artış Var! TÜİK Son Verileri Açıkladı

İşsizlikte Artış Var! TÜİK Son Verileri Açıkladı

TÜİK( Türkiye İstatistik Kurumu) 2021 yılı şubat ayının işsizlik oranını yayınladı. Yapmış olduğu açıklamada İşsizlik oranında 0.7 oranlı bir artış yaşandı!

Türkiye İstatistik Kurumu 2021 yılı şubat ayına ait olan işsizlik oranını açıkladı. Kurumun yapmış olduğu duyuruda işsizlik oranı Türkiye DE Yüzde 0.7 şeklin bir rakamla ARTIŞ bulundu. Eski rakamların yüzde 12.7 olduğu göz önünde bulundurulursa bu yeni yüzdelik eklendiğinde İşsizlik oranının 13.4 e yükseldiği görüntülenir.

SGK Dışında Çalışanlar!

2021 yılı şubat ayı işsizlik verilerine göre Herhangi bir SGK kurumuna bağlı olamayarak istihdam edenlerin yani Kayıt dışı çalışların oranı ise 30.2 den 2.8 puan kaybederek 27,4 e düştü!

Tarım Çalışanları

Tarım Dışı sektörde her hangi bir kaydı olmadan çalışanların puanları 20.3 den 3,6 puan düşerek 16,7 ye düştü.

Genç Nüfusta İşsizlik

Genç nüfuz olarak belirtilen 15 ile 24 yaş grubu arasında işsizlik oranı 0.4 lük puanla artışa çıkar oran 26,9 oldu. Bu oranlara karşılık olarak istihdam oranı 0,3 lük bir puan kaybederek 28,1 oldu.

Çalışanların İş Yerine Göre Dağlımı

Türkiye Genelinde Çalışan Nüfusun 55,8i Hizmet sektörüne, 20,8 i sanayi sektörüne, 17,4 ü tarıma ve kalan yüzde 6 lık kısım ise İnşaat sektörüne çalışmaktadırlar.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.