TED Bursluluk Sınavı 22 Şubat’ta Yapılacak

TED Bursluluk Sınavı 22 Şubat’ta Yapılacak

Türk Eğitim Derneği (TED) tarafından her sene yapılan tam eğitim bursu sınavı için tarih belli oldu.

33 İlde Yapılacak

TED kolejleri ülkemizde 33 ilde faaliyet göstermektedir. Kolejin bulunduğu illerdeki maddi yetersizlik yaşayan öğrencilere burslu eğitim verilmektedir. Burs alacak öğrencileri belirlemek için her sene sınav yapılmaktadır. Bu seneki sınav ise 22 Şubat 2020’de yapılacaktır. Sınava girmek isteyen öğrencilerin başvuruları 23 Aralık itibariyle alınmaya başladı. Öğrenciler elektronik ortamda başvuru yapabilir. 

Bu sene yapılacak olan sınav ile akademik başarısı yüksek olan 152 öğrenciye burs verilecektir. Bu burs kapsamında öğrencilerin eğitim ücreti ödenecektir. Ayrıca kitap-kırtasiye, okul kıyafeti giderleri, yemek-servis ücretleri ve yatılı eğitim gibi tüm eğitim harcamaları TED koleji tarafından karşılanacaktır. Öğrencilerin diğer giderlerini karşılaması için cep harçlığı da verilecektir. Böylece öğrenciler ve aileleri eğitim için hiçbir harcama yapmayacaktır. Burs tüm eğitim harcamalarını karşılayacaktır. 

Burs kazanan öğrencilerin eğitim harcamaları TED üniversitesi lisans mezuniyetine kadar karşılanacaktır. 

Başvuru Şartları

TED tam eğitim bursu almak için başvuru yapacak öğrencilerden aranan bazı şartlar vardır. TC vatandaşı olan, bu eğitim döneminde 4, 5 ve 8'inci sınıfa devam eden, yılsonu başarı ortalaması 85 ve üzerinde olmalıdır. Ailenin toplam geliri 4 bin 500 liradan fazla olmamalıdır.

Halen TED öğrencisi olmamalıdır. Bu şartları sağlayan öğrenciler 33 ilde yapılan sınava girecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.