TİGEM 7 Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapacak

TİGEM 7 Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapacak

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü yayınladığı ilan ile 7 müfettiş yardımcısı alımı yapacağını açıkladı.

Başvuru Şartları

TİGEM müfettiş yardımcısı alımları 3 ana grup halinde yapılacak. İlk grup için 4 müfettiş yardımcısı alınacak. Bu grup alım için başvuru yapabilecek adayların siyasal bilgiler, hukuk, iktisat, kamu yönetimi, iktisadi ve idari bilimler ve işletme bölümlerinden birisinden mezun olmaları gerekmektedir.

İkinci grup için ise 1 kişi alımı yapılacaktır. Bu gruba başvuru yapacak kişilerin ziraat fakültelerinden mezun olmaları gerekmektedir. Üçüncü grup alım için veterinerlik bölümü mezunlarından 2 kişi alımı yapılacaktır.

Adaylar Ankara’da görev yapacaklardır. Başvuru yapacak adayların 35 yaşını doldurmamış olmaları gerekmektedir. 657 sayılı Devlet Memuru Kanunu madde 48’de yer alan şartların adaylar tarafından sağlanması gerekmektedir. Geçerliliği devam eden YDS sınavından en az 60 puan alınmış olması gerekmektedir. Uluslar arası geçerliliği olan sınavlar da kabul edilecektir.

Şartları sağlayan adaylar öncelikli olarak çoktan seçmeli yazılı sınava gireceklerdir. Sınavda başarılı olan adaylar sonrasında sözlü sınava alınacaktır. Sınavda her bir grup için kendi alanları ile ilgili sorular yöneltilecektir. Adaylar sınava gelirken kimlik belgeleri ile sınava giriş belgelerini yanında bulundurmalıdır. Adayların her bir konudan 50’nin üzerinde puan almaları gerekmektedir. 50’nin altında alanlar değerlendirmeye alınmayacaktır. Sözlü sınavdan başarılı sayılabilmek için ise en az 70 puan alınması gereklidir.

TİGEM memur alımı başvuru kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.