TÜBİTAK 15 Dağıtıcı ve Büro Memuru Alımı Yapacağı Duyuruldu

TÜBİTAK 15 Dağıtıcı ve Büro Memuru Alımı Yapacağı Duyuruldu

TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı) tarafından yapılan açıklamaya göre alınacak 15 personelin Dağıtıcı ve Büro Memuru olarak kurum bünyesinde istihdam edileceğini belirtiliyor.

TÜBİTAK yaptığı açıklamada alınacak 15 personelin 1 Dağıtıcı ve 14 Büro Memuru olarak kurum bünyesinde görevlendirileceğini belirtti.

Dağıtıcı için aranan nitelikler

Lise mezunu olmak, 18 yaşını doldurmuş olmak, Kamu haklarından yasaklanmamış olmak ve devlet memuru olmasına engel bir suç kaydına sahip olmamak, son başvuru tarihi itibariyle askerliğini tamamlamış, muaf veya tecilli olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak, sorumluluk sahibi ve dikkatli olmak ve ekip çalışmasına yatkın olmak şartları aranmaktadır.

Büro memuru için aranan nitelikler

Ön Lisans mezunu olmak (Başvuru kılavuzunda belirtilen bölümlerden mezun olmak), 18 yaşını doldurmuş olmak, KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak, 5 yıl deneyimi olmak, Kamu haklarından yasaklanmamış olmak ve devlet memuru olmasına engel bir suç kaydına sahip olmamak, son başvuru tarihi itibariyle askerliğini tamamlamış, muaf veya tecilli olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak, sorumluluk sahibi ve dikkatli olmak ve ekip çalışmasına yatkın olmak şartları aranmaktadır.

Adaylardan istenen belgeler

TÜBİTAK İş Başvuru Formu, Öz geçmiş, Diploma fotokopisi, Askerlik Durum Belgesi (erkek adaylar için) ve KPSS Belgesi (Dağıtıcı hariç) istenmektedir.

Belge teslim yeri ve tarihi

İŞKUR tarafından bildirilen nihai listede yer alan adayların istenen alan belgeleri, 4 Mart 2020 tarihinden itibaren 9 Mart 2020 tarihi mesai bitimi saat 17:30’a kadar insan.kaynaklari@tubitak.gov.tr adresine e-posta yoluyla göndermeleri gerekmektedir.

Adaylar için kura çekimi 12 Mart 2020 tarihinde saat 10:00’da TÜBİTAK başkanlık binasında yapılacaktır.

Başvurular İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden iş başvurusu sitemine kayıt yaparak en geç 2 Mart 2020 tarihine kadar yapılacaktır.

Adaylar için son başvuru tarihi 2 Mart 2020'dir.

Daha detaylı bilgi ve başvuru kılavuzu için lütfen tıklayınız.

Adaylar için İŞKUR başvuru numaraları 000054227012, 000054227195 ve 000054227293’tür.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.