TÜBİTAK 36 Personel Alım İlanı Duyuruldu

TÜBİTAK 36 Personel Alım İlanı Duyuruldu
TÜBİTAK 36 Personel Alım İlanı Duyuruldu
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TÜBİTAK BİLGEM ve TÜBİTAK ARDEB yaptığı açıklamada alınacak 36 personelden 32 personelin TÜBİTAK Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) Bünyesinde Ankara ilinde ve 4 personelin ise TÜBİTAK BİLGEM bünyesinde Kocaeli ilinde Uzman ve Uzman Yardımcısı olarak görevlendirileceği belirtti.

Adaylarda aranan Genel Nitelikler

Kamu haklarından yasaklı olmamak, Erkek adaylar için son başvuru tarihi itibarı ile askerlik görevini yapmış, muaf veya tecilli olmak, Görevini yapmasına engel hastalığı bulunmamak, Belirli suçlardan hüküm giymemiş olmak, Yabancı dil sınavlarından belirli puanları almış olmak şartları aranmaktadır. Resmi dili İngilizce olan bir ülkede; Lisans, Yüksek Lisans veya Doktora derecesi almış olanlar ile o ülkede en az 3 (üç) yıl süreyle mesleğini uygulamış olanlardan İngilizce yeterlilik koşulları aranmıyor.

Adaylardan istenen belgeler

Üniversiteye Giriş Sınavı Sonuç Belgesi (ÖSYM onaylı veya kontrol kodu olan internet çıktısı), Üniversiteye Giriş Sınavı Yerleştirme Belgesi (ÖSYM onaylı veya kontrol kodu olan internet çıktısı), Lisans Diploma/Çıkış Belgesi ve varsa üstü (eğitimlerini yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarında tamamlayanlar için Denklik Belgesi), YÖK Mezun Belgesi, Lisans ve varsa üstü Transkript Belgesi, Yabancı Dil Sınav Sonuç Belgesi, Deneyimi (mesleki tecrübesi) olan adaylardan Çalışma Belgesi ve Sigorta Hizmet Dökümü, Güncel Öz geçmiş (Öz geçmişin renkli fotoğraflı, Türkçe, T.C. Kimlik ve telefon numaralarını da içerecek şekilde hazırlanması gerekmektedir) ve Askerlik durumunu gösterir belge (erkek adaylar için) istenmektedir.

Başvuru şekli, zamanı ve yeri

İlana başvuruda bulunmak için kurum internet adresinden İş Başvuru Sistemine kayıt olmak gerekmektedir. (Başvuru için özgeçmiş oluştururken, istenilen tüm evrakın sisteme elektronik ortamda eklenmesi zorunludur). 

İş Başvuru Sistemi yoluyla yapılan başvurular haricinde başvuru kabul edilmeyecektir.

Başvuruların en geç 22 Nisan 2020 tarihi saat 17:00’a kadar yapılması gerekmektedir.

TÜBİTAK ARDEB başvuru kılavuzuna buradan ulaşabilirsiniz.

TÜBİTAK BİLGEM başvuru kılavuzuna buradan ulaşabilirsiniz.

TÜBİTAK 36 Personel Alım İlanı Duyuruldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın