TÜBİTAK 99 Personel Alım İlanı Yayımlandı

TÜBİTAK 99 Personel Alım İlanı Yayımlandı

TÜBİTAK BİLGEM tarafından yapılan açıklamaya göre alınacak 99 personelin ARGE personeli olarak kurum bünyesinde istihdam edileceğini belirtiyor.

TÜBİTAK BİLGEM yaptığı açıklamada alınacak 99 personelin ARGE personeli olarak kurum bünyesinde istihdam edileceğini belirtiyor.

Adaylarda aranan genel nitelikler

Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak, Erkek adaylar için, son başvuru tarihi itibariyle askerliğini tamamlamış veya tecilli olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan hükümlü bulunmamak ve 667 sayılı KHK kapsamında terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak şartları aranmaktadır.

ARGE personeli için aranan nitelikler

Yükseköğretim Kurumlarının Ön Lisans ve Lisans eğitimi veren ilgili bölümlerinden birini bitirmiş ya da 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Döneminde bitirebilecek durumda olmak şartı aranmaktadır.

Başvuru şekli ve zamanı

Başvurular en geç 5 Mayıs 2020 tarihi saat 17:00’a kadar yapılabilecektir.

İlana başvuruda bulunmak için kurum internet adresinden İş Başvuru Sistemine kayıt olmak gerekmektedir. (Başvuru için özgeçmiş oluştururken, istenilen tüm evrakın sisteme elektronik ortamda eklenmesi ve referans kodu seçilerek başvuru yapılması zorunludur). 

İş Başvuru Sistemi yoluyla yapılan başvurular haricinde başvuru kabul edilmeyecektir.

Daha detaylı bilgiye ve başvuru kılavuzuna buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.