TÜBİTAK MAM AR-GE Personeli ve Teknisyen Alımı Yapacağı Açıklandı

TÜBİTAK MAM AR-GE Personeli ve Teknisyen Alımı Yapacağı Açıklandı

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu MAM Kimyasal Teknoloji Enstitüsü tarafından yapılan açıklamaya göre Enstitüsü bünyesinde görevlendirilmek üzere 2 memur alımı yapılacağı belirtiliyor.

TÜBİTAK MAM (Marmara araştırma Merkezi) Kimyasal Teknoloji Enstitüsü alınacak 2 personelin araştırmacı ve teknisyen olarak istihdam edileceğini belirtti.

Adaylarda aranan genel nitelikler

Kamu haklarından yasaklı olmamak, erkek adaylar için askerlikle iliği olmamak (yapmış, muaf veya erteletmiş), görevini yapmaya engel sağlık sorunu olmamak, belirli suçlardan mahkum olmamak şartları aranmaktadır.

Ar-Ge Personeli (araştırmacı) için aranan şartlar

Yüksek okulların en az 4 yıllık lisans eğitimi veren Kimya mühendisliği veya Kimya süreç mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,  Kimyasal prosesler konusunda en az 2 yıl deneyimi olmak, gerektiğinde vardiyalı çalışabilmek, MS Office programları kullanabilmek, stok yönetimi konusunda tecrübe sahibi olmak, temel laboratuvar ekipmanlarını kullanabilmek ve yurt içi yurt dışı seyahat engeli olmamak şartları aranmaktadır.

Ar-Ge Personeli (Teknisyen) için aranan şartlar

Yüksek okulların 2 yıllık Ön Lisans eğitimi veren Kimya, Kimya ve Kimyasal İşleme Teknolojileri veya Kimya Teknolojisi bölümlerinden mezun olmak,  Kimyasal prosesler konusunda en az 2 yıl deneyimi olmak, gerektiğinde vardiyalı çalışabilmek, MS Office programları kullanabilmek, stok yönetimi konusunda tecrübe sahibi olmak, temel laboratuvar ekipmanlarını kullanabilmek ve yurt içi yurt dışı seyahat engeli olmamak ve Kocaeli ilinde ikamet etmek veya edebilecek olmak şartları aranmaktadır.
 
Başvuru şekli zamanı ve yeri

Adaylar başvurularını en geç 13Mart 2020 tarihi saat 17:00’a kadar kurum resmi internet sitesindeki iş başvuru sistemine kayıt olmak suretiyle yapacaklardır.

Adaylardan istenen belgeler

Üniversiteye Giriş Sınavı Sonuç Belgesi (ÖSYM onaylı veya kontrol kodu olan internet çıktısı), (Sadece Ar-Ge Personeli (Araştırmacı) pozisyonu için), Üniversiteye Giriş Sınavı Yerleştirme Belgesi (ÖSYM onaylı veya kontrol kodu olan internet çıktısı), (Sadece Ar-Ge Personeli (Araştırmacı) pozisyonu için), Ön lisans, Lisans Diploma/Çıkış Belgesi -ve varsa üstü- (eğitimlerini yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarında tamamlayanlar için Denklik Belgesi), YÖK Mezun Belgesi (e-devlet üzerinden alınan ve kontrol kodu olan internet çıktısı), Ön lisans, Lisans -ve varsa üstü- Transkript Belgesi, Yabancı Dil Sınav Sonuç Belgesi veya lisans öğrenimleri sırasında asıl alanla ilgili olmayan dersler dışındaki tüm derslerinin eğitim dilinin %100 İngilizce olduğunu gösterir belge (üniversiteden alınmış, onaylı), (Sadece Ar-Ge Personeli (Araştırmacı) pozisyonu için), Deneyimi (mesleki tecrübesi) olan adaylardan Çalışma Belgesi ve Sigorta Hizmet Dökümü, Güncel Öz geçmiş (Öz geçmişin renkli fotoğraflı, Türkçe, T.C. Kimlik ve telefon numaralarını da içerecek şekilde hazırlanması gerekmektedir) ve askerlik durumu belgesi istenmektedir.

Daha detaylı bilgi ve başvuru kılavuzu için lütfen tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.