TSK Öğretmen ve Mühendis Sınıfı Muvazzaf Subay Alımı

TSK Öğretmen ve Mühendis Sınıfı Muvazzaf Subay Alımı

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamaya göre Milli Savunma Üniversitesinde ve Kuvvet Komutanlıklarında Görevlendirilmek üzere öğretmen ve mühendis sınıfı muvazzaf subay alımı yapılacağı açıklandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamaya Türk Silahlı Kuvvetlerine Milli Savunma Üniversitesinde/Kuvvet Komutanlıklarında Görevlendirilmek Üzere Dış Kaynaktan Öğretmen ve Mühendis sınıfı muvazzaf subay temini maksadıyla başvuru kılavuzunda belirtilen esaslara göre ön başvuru alımına başlanmıştır.

Ön başvuru için son tarih 19 Ocak 2020 (saat 23.59)dur.

Adayların başvuru yapmadan önce yayımlanan başvuru kılavuzunu dikkatlice okuması gerekmektedir. Askerlik hizmetini 7179 Sayılı Askeralma Kanunu kapsamında yapan ve terhis olan adaylara (6 ay veya sonrasında devam edip 12 ay askerlik yapan ve bunların her ikisi için ayrı ayrı terhis belgesi olan adaylar) bu kanun kapsamında ilave puan verileceğinden terhis belgelerinin yanında getirmesi gerekecektir.

Başvurduğu branş için uygun Kılavuz (TABLO-1) ve geçerli (2014-2019 Başvuru döneminde sınav sonuçları açıklanmış olan) Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınav (ALES) puanı (en yüksek olan puan baz alınacaktır) en az 70 olanlar başvuru yapabilecektir.
İngilizce, Almanca ve Fransızca branşlarına müracaat edecek Öğretmen Sınıfı Subay adaylarından ÖSYM tarafından yapılan son üç yıl içerisindeki (2017) dahil başvuru döneminde sınav sonuçları açıklanmış olan YDS, E-YDS en az 85 puana sahip olanlar başvuru yapabilecektir. Söz konusu dil puanı olmayan adayların başvuru yapmaması gerekmektedir.

Ayrıca başvuru kılavuzunda yer alan YDS notuna denk ve eşdeğerliği YÖK tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puanların muadili bir puana sahip olanlar sınav notu belgelerini başvuru ekranında kurs bilgileri alanından yüklemeleri gerekmektedir. Belgelerini sisteme yüklemeyen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Şehit/gazi eş ve çocukları ilgili kurumdan alınmış onaylı belgelerini başvuru ekranında Şehit/Gazi yakını bilgilerinden yüklemesi gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi ve başvuru kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.