Türkiye Şeker Fabrikaları İşkur Üzerinden 1500 İşçi Alıyor

Türkiye Şeker Fabrikaları İşkur Üzerinden 1500 İşçi Alıyor

Devlet Personel Başkanlığının yayınlandığı ilana göre Türkiye Şeker Fabrikası, İşkur üzerinden personel alımı yapacaktır.

1500 İşçi Alınacak

Türkiye Şeker Fabrikalarının ilanına göre 3 farklı pozisyonda toplam 1500 işçi işe alınacak. Özelleştirme İdaresi Başkanlığından alınan izne istinaden ilana çıkılmıştır. Belirsiz süreli çalıştırılacak olan işçilerden 1090 kişisi Meslek Lisesi, Lise ve Dengi Okul Mezunlarından alınacaktır. Ziraat mühendisi ve idari bilimler lisans mezunu 150 işçi alınacaktır. 

Ankara ve Eskişehir Makine Fabrikaları ile Elektromekanik Aygıtlar Fabrikasına MYO/Ön Lisans Mezunu toplam 260 işçi alınacaktır. 

1090 işçi ise meslek lisesi, lise ve dengi okul mezunu alımlarından yapılacaktır. Makine teknolojisi, endüstriyel otomasyon teknolojisi, kimya teknolojisi, tesisat teknolojisi, metal teknolojisi, inşaat bölümü mezunlarından alım yapılacaktır. Tarla Bitkileri, Bahçe Bitkileri, Maliye, İşletme, Tarım Makineleri, Muhasebe, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Sosyal Hizmet, Pazarlama alanından ise 10 kişi alınacaktır. 

Lisans mezunu 150 kişi, ön lisans mezunu 260 kişi ve kalanlar lise mezunu olmak üzere toplam 1500 işçi alınacaktır. 

Alınacak olan kişiler Ağrı, Ankara, Burdur, Elazığ, Erciş, Ereğli, Eskişehir, Ilgın, Kars, Kastamonu, Malatya, Susurluk, Yozgat ve Uşak’taki fabrikalarda istihdam edilecektir. Yukarıda sayılan pozisyonlara alınacak olan toplamda 1500 işçi bu fabrikalarda istihdam edilecektir. 
Şeker Fabrikası işçi alımı için başvurular İşkur üzerinden 31 Aralık 2019 tarihinden itibaren yapılabilecektir. Personel alımına ilişkin ilanlar İşkur ve DPB üzerinden takip edilebilir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.