Türkiye Wuhan’da ki Vatandaşlarını Tahliye ediyor

Türkiye Wuhan’da ki Vatandaşlarını Tahliye ediyor
Türkiye Wuhan’da ki Vatandaşlarını Tahliye ediyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya’da ilk olarak Çin’in Wuhan kentinde görülen ve ardından önlenemez bir şekilde yayılmaya başlayan Corona virüsü sebebiyle her geçen gün ölü sayısı artarken konu ile ilgili en kritik veri Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapıldı. Hastalığın yayılma oranın son 11 günde tam 45 kat arttığı belirtilirken bu denli hızlı bir yayılmanın dünya geneli için büyük bir risk oluşturduğu belirtiliyor.

Sağlık uzmanları eğer Corona virüsü bu denli hızla yayılmaya devam ederse önümüzde ki 2 ay içerisinde dünya genelinde bir salgına dönüşebileceği uyarıları yapılıyor. Çin’in Wuhan kentinde hastane ve zorunlu kamu hizmetleri dışında her yerin tatil edildiği bilgisi paylaşıldı. Dışişleri Bakanlığı ise bugün itibari ile ÇİN’İN Wuhan kentinde hala bulunmaya devam eden 32 vatandaşımızın askeri uçaklarla Türkiye’ye getirileceğini açıkladı.

Şuana Kadar Corona Virüsü tespit Edilmiş Türk Vatandaşı Bulunmuyor

Sağlık Bakanlığı ölümcül Corona virüsü ile ilgili olarak sürekli bilgilendirme yaparken şuan itibari ile ne Türkiye sınırları içerisinde ne de dünya genelinde Corona virüsü kapmış bir vatandaşımızın bulunmadığını açıkladı.

Ayrıca ülke sınırları içerisinde Corona virüsü tespit edilmiş bir hastanın olmadığı belirtilirken alınan önlemler sayesinde dünyanın en güvenilir ülkeleri arasında yer alındığı açıklandı. Ayrıca alınan önlemler arttırılarak havalimanlarında bulunan termal kamera sayılarının 2 katına çıkarıldığı açıklandı.

Türkiye Wuhan’da ki Vatandaşlarını Tahliye ediyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın