Ücretli Öğretmenler Ara Tatilde Ek Ders Ücreti Alamayacak

Ücretli Öğretmenler Ara Tatilde Ek Ders Ücreti Alamayacak
Ücretli Öğretmenler Ara Tatilde Ek Ders Ücreti Alamayacak
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ücretli Öğretmen Sordu, MEB Yanıtladı

Virüs nedeniyle öğrencilerin 1 haftalık ara tatili erkene çekildi ve 2 hafta olacak şekilde uzatıldı. Sonrasında ise uzaktan eğitim ile eğitime devam edilecektir. Bir ücretli öğretmen MEBİM üzerinden bilgi edinme başvurusu yaptı ve bu 2 haftalık tatilde ek ders ücreti alıp alamayacaklarını sordu. MEBİM öğretmenin sorusunu yanıtladı.

Ücretli öğretmenler haftalık ders saati karşılığı ücret alan öğretmenlerdir. Haftalık olarak fiilen girdikleri ders saatine göre de ek ders ücreti almaktadır. Tatil döneminde ise bu öğretmenler derslere girmeyeceği için ek ders ücretine de hak kazanamayacaktır.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, virüs nedeniyle tatil edilmesinden ötürü ücretli öğretmenlerin mağdur edilmeyeceğini açıklamıştı. Ancak MEB’in verdiği cevap bu sözlerle uyuşmamaktadır. Kadrolu öğretmenler tatil boyunca maaşını almaya devam ederken, ücretli öğretmenlere ücret ödenmeyecektir. Bir nevi işsiz kalmış gibi gelirden yoksun kalacaklardır. İşte bu durumda masraflarını karşılayamayacak ve geçinmeyeceklerdir.

En büyük sorun ise uzaktan eğitimin ne kadar devam edeceğinin bilinmemesidir. Eğer bu uygulama birkaç ay sürecek olursa, öğretmenler birkaç aylık maaştan yoksun kalacaktır. Bir de yaz tatili eklenirse aylarca işsiz kalacaklardır. Ücretli öğretmenler ciddi şekilde geçim sıkıntısı yaşayacaklardır. Dolayısıyla bu konuda bir tedbir alınması gerekir.

Ücretli Öğretmenler Ara Tatilde Ek Ders Ücreti Alamayacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın