Ücretsiz Okul Yemeği MEB Tarafından Yalanlandı

Ücretsiz Okul Yemeği MEB Tarafından Yalanlandı
Ücretsiz Okul Yemeği MEB Tarafından Yalanlandı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ücretsiz Yemek Sadece Taşımalı Eğitim Kapsamındakilere Veriliyor

Bu günlerde medyada 18.5 milyon öğrenciye MEB tarafından ücretsiz yemek dağıtılacağına ilişkin haberler çıkmıştı. Söz konusu haberlere ilişkin MEB’den açıklama yapıldı. Ücretsiz okul yemeğinin şu anda da mevcut olduğu ancak sadece taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilere verildiği belirtildi. Bu öğrencilerin evi uzak olduğu için öğle yemeğini okulda yemeleri gerekiyor. Bir zorunluluk olan yemek söz konusu öğrencilere MEB tarafından ücretsiz dağıtılıyor. Son dönemde özel öğrenim kapsamındaki öğrencilere de ücretsiz yemek verilmeye başlandı. Böylece ücretsiz yemeğin kapsamı genişlemiştir.

Maddi Durumu Yetersiz Olanlar da Yararlanacak

Bakanlığımız Destek Hizmetleri Genel Müdürü İsmail Çolak’ın TBMM Alt Komisyonunda yaptığı açıklamalar ile ücretsiz yemek verilen öğrencilerin kapsamının genişleyeceğini belirtmişti. İşte bu ifadeler tüm öğrencileri kapsayacağı şeklinde yorumlandı. Ancak açıklamaya göre sadece maddi durumu yetersiz olan öğrenciler ücretsiz yemek kapsamına alınacak. 

İhtiyaç sahibi olan öğrencilere ücretsiz yemek dağıtılması için MEB tarafından çalışmalar yapılıyor. MEB’in bütçesi de değerlendirilerek yemek verilen öğrenciler genişletilecektir.

Çalışmaların 2020-2021 eğitim öğretim yılına kadar yetiştirilmesi amaçlanıyor. Böylece önümüzdeki yıl maddi durumu yetersiz olan öğrencilere ücretsiz yemek dağıtılabilecektir. Taşımalı eğitim öğrencileri ve özel öğretim öğrencilerinin yanı sıra ihtiyaç sahibi öğrenciler de ücretsiz yemekten yararlanabilecektir.

Ücretsiz Okul Yemeği MEB Tarafından Yalanlandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın