Üniversite 40 Yaş Sınır En Az Lise Mezun 20 Güvenlik-Temizlik İşçi Alımı Açıklandı

Üniversite 40 Yaş Sınır En Az Lise Mezun 20 Güvenlik-Temizlik İşçi Alımı Açıklandı

Kamu Üniversitesi İŞKUR’da yaptığı açıklamada alınacak 20 personelin Güvenlik ve Temizlik Görevlisi olarak sürekli işçi kadrosunda üniversite bünyesinde istihdam edileceğini belirtti.

Ordu Üniversitesi tarafından İŞKUR’da yapılan açıklamaya göre alınacak 20 personelin sürekli işçi statüsünde 5 Güvenlik Görevlisi ve 15 Temizlik Görevlisi olarak Üniversite bünyesinde istihdam edileceğini belirtiliyor.

Adaylarda aranan genel şartlar

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak, Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak), Göreve başlayacak personelin görevini devamlı yapmasına engel bedenen, aklen ve ruhen sağlık sorununun olmadığını  belgelemeleri gerekmektedir. Başvuran adaylar bunu kabul etmiş sayılacaktır. (atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir.), Adaylar vardiyalı çalışma düzenini kabul etmiş sayılır ve vardiyalı çalışmaya engel bir durumu olmaması gerekir, İlanın yayımlandığı tarih itibariyle herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda çalışmıyor olmak, İlana başvuracak adayların ilanın yayınladığı tarih itibariyle Ordu ilinde ikamet ediyor olmak şartları aranmaktadır.

İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde İŞKUR internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

Görevlisi için aranan nitelikler (Silahsız 5 Personel)

En az Önlisans mezunu olmak, 18 ila 40 yaş arasında olmak, İlanın son başvuru tarihi itibariyle güvenlik kimlik kartına sahip olmak( Silahlı güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olanlarda başvuru yapabilir.) şartları aranmaktadır.

Temizlik Görevlisi için aranan nitelikler (15 Personel)

En az Lise ve dengi okul mezunu olmak, 18 ila 40 yaş arasında olmak şartları aranmaktadır.

Adaylar için son başvuru tarihi 10 Temmuz 2020’dir.

Adaylar için kura çekimi 16 Temmuz 2020 tarihinde 14:00 – 15:00 saatleri arasında Ordu Üniversitesine yapılacaktır.

Adaylar için İŞKUR başvuru numaraları 00005573695 ve 00005573821’dir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.