Üniversite 5 Branşta 342 Kamu Personeli Alımı Başvuru Detayları

Üniversite 5 Branşta 342 Kamu Personeli Alımı Başvuru Detayları

Kamu Üniversitesi yaptığı açıklamada alınacak 342 personelin çeşitli unvanlarda sözleşmeli sağlık personeli olarak üniversite bünyesinde istihdam edileceğini belirtti.

İnönü Üniversitesi tarafından yapılan açıklamaya göre alınacak 342 personelin 300 Hemşire, 2 Psikolog, 1 Diyetisyen, 2 Fizyoterapist ve 37 Sağlık Teknikeri olarak kurum bünyesinde görevlendirileceği belirtildi.

Adaylarda Aranan Genel Şartlar

657 sayılı Kanunun 48.maddesinde belirtilen şartları taşımak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış veya muaf olmak veya tecilli olmak, 657 Sayılı Kanunun 53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla ilan edilen sözleşmeli personel pozisyonuna ilişkin yataklı tedavi kurumlarında 24 saat esasına dayalı çalışmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak (Bu durum memuriyete girişte tam teşekküllü hastanelerden alınacak raporla tespit olunur.) şartları aranmaktadır.

Hemşire için aranan nitelikler

Yükseköğretim kurumlarının Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri veya Sağlık Memurluğu lisans programlarının birinden mezun olmak ve 2018 yılı KPSSP3 puan türünden puan almış olmak şartları aranmaktadır. 

Psikolog için aranan nitelikler

Yükseköğretim kurumlarının Psikoloji lisans programından mezun olmak ve 2018 yılı KPSSP3 puan türünden puan almış olmak şartları aranmaktadır.

Diyetisyen için aranan nitelikler

Yükseköğretim kurumlarının Beslenme ve Diyetetik lisans programından mezun olmak ve 2018 yılı KPSSP3 puan türünden puan almış olmak şartları aranmaktadır.

Fizyoterapist için aranan nitelikler

Yükseköğretim kurumlarının Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon lisans programından mezun olmak ve 2018 yılı KPSSP3 puan türünden puan almış olmak şartları aranmaktadır.

Sağlık Teknikeri için aranan nitelikler (2 personel)

Yükseköğretim kurumlarının Eczane Teknikerliği, Eczane Hizmetleri Ön Lisans programlarının birinden mezun olmak ve 2018 yılı KPSSP93 puan türünden puan almış olmak şartları aranmaktadır.

Sağlık Teknikeri için aranan nitelikler (15 personel)

Yükseköğretim kurumlarının Radyoloji veya Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Ön Lisans programlarının birinden mezun olmak ve 2018 yılı KPSSP93 puan türünden puan almış olmak şartları aranmaktadır.

Sağlık Teknikeri için aranan nitelikler (15 personel)

Yükseköğretim kurumlarının Anestezi veya Anestezi Teknikerliği Ön Lisans programından mezun olmak ve 2018 yılı KPSSP93 puan türünden puan almış olmak şartları aranmaktadır.

Sağlık Teknikeri için aranan nitelikler (5 personel)

Yükseköğretim kurumlarının Fizik Tedavi, Fizyoterapi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Hidroterapi Ön Lisans programlarının birinden mezun olmak ve 2018 yılı KPSSP93 puan türünden puan almış olmak şartları aranmaktadır.

Adaylar için başvuru son başvuru tarihi 12 Haziran 2020’dir.

Başvurular İnönü üniversitesi resmi internet sitesi üzerinden online yapılacaktır.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.