Üniversitesiler Sınavsız 125 Sağlık Personeli Alıyor

Üniversitesiler Sınavsız 125 Sağlık Personeli Alıyor

Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesi tarafından yapılan açıklamalarda alınacak 125 personelin Hemşire, Sağlık Teknikeri, Diğer Sağlık Personeli ve Laborant olarak Tıp Fakültesi Hastanelerinde istihdam edileceği belirtiliyor.

Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Selçuk Üniversiteleri tarafından yapılan açıklamalara göre alınacak 125 personelin 101 Hemşire, 2 Sağlık Teknikeri, 10 Diğer Sağlık Personeli, 1 Laborant, 4 Anestezi Teknisyeni, 1 Acil Tıp Teknisyeni, 1 Dil ve Konuşma Terapisti, 1 Yaşlı Bakım Teknikeri, 1 Diyaliz Teknikeri ve 1 Paramedik, 1 Röntgen Teknisyeni ve 1 Fizyoterapist olarak Tıp Fakültesi Hastanelerinde istihdam edileceği belirtiliyor.

Adaylarda aranan genel şartlar

Türk vatandaşı olmak, Başvuru tarihi itibarı ile 18 yaşını doldurmuş olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak ve 2018 KPSS B grubu sınavına girmiş olmak şartları aranmaktadır.

Başvuru şekli, yeri ve tarihi

Başvurular ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı günden (27 Nisan 2020) itibaren 15 gün içinde (mesai saati bitimine kadar) üniversite internet sitesinden Online olarak yapılacaktır.

Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru sonunda atanmaya hak kazananların listesi üniversite internet sitesinde yayımlanacaktır. 

Adaylardan istenen belgeler

Fotoğraf (Başvuru sırasında ilgili alana yüklenecektir), Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Diploma Fotokopisi ve/veya mezuniyet belgesi fotokopisi. (Yükseköğrenim (önlisans ve lisans) mezunları için e-devlet’ten alınacak barkodlu mezuniyet belgesi), Adli Sicil Kaydı (E-Devlet üzerinden alınan Barkodlu Belge olacaktır), KPSS sonuç belgesi, Erkek adaylar için askerlik durum belgesi, Deneyim ve hizmet şartı olan unvan kodlarında SGK Hizmet Cetveli (Barkodlu) veya 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak çalışanlar için onaylı hizmet cetveli istenmektedir.

Adaylar için son başvuru tarihi 11 Mayıs 2020’dir.

Selçuk üniversitesi başvuru kılavuzu

Necmettin Erbakan üniversitesi başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.