Uzaktan Eğitim Yaz Tatilinde de Devam Edecek, İngilizceye Ağırlık Verilecek

Uzaktan Eğitim Yaz Tatilinde de Devam Edecek, İngilizceye Ağırlık Verilecek

MEB Bakanı Selçuk okullar 19 Haziran’da kapansa da EBA üzerinden uzaktan eğitimin yaz tatilinde de devam edeceğini açıkladı.

Uzaktan Eğitim Yaz İçin Değiştirilecek

Okullar 23 Mart tarihinde eğitime ara vererek uzaktan eğitime geçmişti. İşte bu süreç maalesef ki halen devam ediyor ve okulların yeniden açılması söz konusu değil. MEB takvimine uygun olarak okullar 19 Haziran’da kapanacaktır. Öğrenciler karneleri de elektronik ortamda görecektir.

Okullar kapansa bile uzaktan eğitim sona ermeyecektir. Öğrencilerin yaz dönemini daha verimli geçirebilmesi için müfredat güncellenecek ve eğitimlere devam edilecekler. Etkinlikler yoğunlaştırılacak ve İngilizce öğrenimine ağırlık verilecektir. Uzaktan eğitim yaz okulu olarak yeniden devam edecektir.

Program kapsamında ilk olarak uzem şeklinde yapılan eğitimlerin tekrarlarına yer verilecektir. Diğer bir hedef ise yaz döneminde öğrencilerin daha iyi İngilizce öğrenmesini sağlamaktır. Konuşma ve dinleme alanlarında yabancı dil yetenekleri geliştirilecektir. 

EBA Kütüphane Yenileniyor

EBA üzerinde öğrencilerin erişimi mümkün olan bir kütüphane bulunuyor. İşte bu kütüphanenin kapsamının genişletilmesi hedefleniyor. Sadece dersler değil, eğlenceli vakit geçirmeyi sağlayan diğer içerikler yüklenecektir. 

Yaz döneminde ders sürelerinin azaltılarak araların çoğaltılması üzerinde çalışılıyor. Derslerin ne kadar süreceği henüz belli değildir. Bu çalışmalar bayram sonuna kadar tamamlanacaktır. Bayramdan sonra, okulların kapanmasından önce Bakan Selçuk tüm detayları kamuoyuna açıklayacak ve yaz tatilinin müjdesini verecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.