Yargıtay Başkanlığı 4 Temizlik Personeli Alımı Yapıyor

Yargıtay Başkanlığı 4 Temizlik Personeli Alımı Yapıyor

Yargıtay Birinci Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada alınacak 4 personelin temizlik görevlisi olarak Ankara ilinde istihdam edileceği belirtiliyor.

Yargıtay Birinci Başkanlığı alınacak 4 personelin TMY (Terörle Mücadele Kapsamında Yaralanan) statüsünde temizlik görevlisi olarak istihdam edileceğini belirtiyor.

Adaylarda Aranan Genel Şartlar (Sadece TMY olanlar başvuru yapabilecek)

657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak, 18 – 45 yaş arasında olmak (6 Nisan 2020 – 2 Nisan 1975), Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere sahip olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak, Yaptırılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak, İşe alınmada öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak şartları aranmaktadır.

Ayrıca; En az ilköğretim mezunu olmak, Temizlik görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu bulunmamak 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde  yaralandığını belgelemek şartları aranmaktadır.

Başvuru, kura ve sözlü sınav işlemleri

Noter Kurasına katılacakların isim listesi, kura tarihi, yeri, saati ve sonuçları Yargıtay başkanlığının resmi internet adresinde duyurulacaktır. İstekli adaylar kura çekimini izleyebilecektir. Kura işleminin 10 Nisan 2020 tarihinde saat 14:00 Yargıtay Başkanlığı Konferans Salonunda yapılması planlanmış olup, herhangi bir değişiklik olması durumunda adaylara ayrıca duyurulacaktır.

Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylardan istenen belgeler

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (3 nüsha olarak düzenlenecek olup, bilgisayar ortamında doldurulacak), Nüfus Cüzdanı Aslı ve Fotokopisi, 3 adet vesikalık fotoğraf, Adli Sicil Belgesi (e Devletten alınacak), SGK’dan emeklilik, yaşlılık aylığı almadığını gösterir belge, Diploma/Mezuniyet Belgesinin aslı ve fotokopisi, Öncelik hakkına sahip olanların, öncelikli durumlarını gösterir belgenin aslı ve fotokopisi, 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananların, durumlarını gösterir belgenin aslı ve fotokopisi istenecektir.

Adaylar için son müracaat tarihi 6 Nisan 2020’dir.

Adaylar için İŞKUR ilan başvuru numarası 00005478461’dir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.