Yargıtay Başkanlığı 6 Personel Alım İlanı Yayımlandı

Yargıtay Başkanlığı 6 Personel Alım İlanı Yayımlandı
Yargıtay Başkanlığı 6 Personel Alım İlanı Yayımlandı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yargıtay Başkanlığı yaptığı açıklamada alınacak 6 personelin 3 Programcı ve 3 Çözümleyici personel olarak istihdam edileceğini belirtiyor.

Adaylarda Aranan Genel Şartlar

657 sayılı Kanunun 48 inci maddede belirtilen şartları taşımak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak, 2018 yılı KPSS sınavından Lisans mezunları için KPSSP3 ve Ön Lisans mezunları için KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartları aranmaktadır.

Programcı için aranan nitelikler

Yüksek öğretim kurumlarının bilgisayar programcılığı ile ilgili bölümlerinden en az ön lisans düzeyinde mezun olmak, Yüksek öğrenimi sırasında, bilgisayar alanında ders aldığına ilişkin belge veya Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar kurslarını bitirdiğine ilişkin onaylı sertifika sahibi olmak, Mesleki tecrübenin belirlenmesinde, bilişim personeli (Programcı) olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4/B maddesi ile 399 sayılı KHK’ye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile SSK’na tabi özel kesimde bilişim personeli (Programcı) olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri esas alınır, İngilizce dilinde, Yabancı Dil Sınavından (YDS) en az (D) düzeyinde puan almış olmak veya dil yeterliliği bakımından buna denkliği kabul edilen ve uluslar arası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak şartları aranmaktadır.

Çözümleyici için aranan nitelikler

En az dört yıllık bilgisayar, elektrik, elektronik, elektrik-elektronik, endüstri, fizik, matematik, haberleşme mühendislikleri ile fakültelerin matematik, istatistik, bilgisayar bilimleri, bilgisayar enformatik, bilgisayar enformasyon sistemleri, bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri, bilişim sistemleri ve teknolojileri, enformasyon teknolojileri, fizik, matematik, bilgisayar, yönetim bilişim sistemleri bölümlerinin birinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt dışı öğretim kurumlarından mezun olmak, Java programlama dili ile diğer programlama dillerinden bir adedi güncel olmak üzere en az 2(iki) programlama dilini bildiğini belgelemek, Kamu kurum/kuruluşlarında veya özel sektörde en az 1 (bir) yıl BİM’de programcı olarak çalışmış olmak, İngilizce dilinde, Yabancı Dil Sınavından (YDS) en az (D) düzeyinde puan almış olmak veya dil yeterliliği bakımından buna denkliği kabul edilen ve uluslar arası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak şartları aranmaktadır.

Başvuru zamanı ve şekli

Adayların 9 Mart 2020 – 13 Mart 2020 tarihleri arasında kurum internet sitesinde yayımlanan dilekçe ile birlikte istenen belgeleri Yargıtay Başkanlığı Personel ve Eğitim Müdürlüğü Vekaletler Cad. No:1 Bakanlıklar/ ANKARA (İrtibat Tel: 0 312 416 0281 – 416 00 87) adresine şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

İlan edilen kadro sayısının 10 katı aday sözlü mülakata alınacaktır. Sözlü sınava hak kazan adayların listesi mülakat yeri zamanı kurum internet sitesinde yayımlanacaktır.

Daha detaylı bilgi, başvuru dilekçesi ve başvuru kılavuzuna buradan ulaşabilirsiniz.

Yargıtay Başkanlığı 6 Personel Alım İlanı Yayımlandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın