Yargıtay Birinci Başkanlığı 5 Temizlik Personeli Alımı Yayımlandı

Yargıtay Birinci Başkanlığı 5 Temizlik Personeli Alımı Yayımlandı
Yargıtay Birinci Başkanlığı 5 Temizlik Personeli Alımı Yayımlandı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yargıtay Birinci Başkanlığı alınacak 5 personelin temizlik görevlisi olarak istihdam edileceğini belirtiyor.

Adaylarda Aranan Genel Şartlar (Sadece TMY olanlar başvuru yapabilecek)

657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere sahip olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak, Yaptırılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak, İşe alınmada öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak şartları aranmaktadır.

Ayrıca adaylarda; En az ilköğretim mezunu olmak, Temizlik görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu bulunmamak, Sınav başvurusunun son günü itibariyle 18 yaşını doldurmuş 40 yaşını bitirmemiş (18 Şubat 2002 – 14 Şubat 1980) olmak şartları aranmaktadır.

Noter Kurasına katılacakların isim listesi, kura tarihi, yeri, saati ve sonuçları Yargıtay başkanlığının resmi İnternet adresinde duyurulacaktır. İstekli adaylar kura çekimini izleyebilecektir. Kura işleminin 25 Şubat 2020 tarihinde saat 14:00 Yargıtay Başkanlığı Konferans Salonunda yapılması planlanmış olup, herhangi bir değişiklik olması durumunda adaylara ayrıca duyurulacaktır.

Kura çekiminden sonra sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylardan

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (3 nüsha olarak düzenlenecek olup, bilgisayar ortamında doldurulacak), Nüfus Cüzdanı Aslı ve Fotokopisi, 3 adet vesikalık fotoğraf, Adli Sicil Belgesi (E-Devletten alınacak), SGK’dan emeklilik, yaşlılık aylığı almadığını gösterir belge, Diploma/Mezuniyet Belgesinin aslı ve fotokopisi, Öncelik hakkına sahip olanların, öncelikli durumlarını gösterir belgenin aslı ve fotokopisi, 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananların, durumlarını gösterir belgenin aslı ve fotokopisi istenecektir.

Adaylar için son müracaat tarihi 18 Şubat 2020’dir.

Adaylar için İŞKUR ilan başvuru numarası 00005400356’dır.

Yargıtay Birinci Başkanlığı 5 Temizlik Personeli Alımı Yayımlandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın