Yeni Gelen İnfaz Düzenlemesi

Yeni Gelen İnfaz Düzenlemesi
Yeni Gelen İnfaz Düzenlemesi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Peki, o suçlar neler?

Yapılacak olan düzenlemede indirimler olacak ancak bu suçların dışında bir infaz indirim süreci olacak. Bakıldığında cinsel istismar, terör, adam öldürme, uyuşturucu, organize suçlar, mükerrer suçlar gibi suçlar infaz düzenlemesi dışında kalacak suçlar arasında.

İnfaz Düzenlemesine Erken Yaşta Evlilik de Girebilir!

Yapılacak olan bu düzenleme ile erken yaşta evlilik sorununun da bazı suçlular için ortadan kalkacağı yönünde konuşmalar var. Söz konusu düzenlemeyi tek başına getirmeyi düşünmemekte ve bu hususa infaz düzenlemesi kapsamında erken yaşta evlilik sorununu da çözecek şekilde bir çözüm getirecek. İnfaz düzenlemesinde aynı zamanda erken yaşta evlilikte tecavüz ya da zorla yapılan evliliklerin de herhangi bir şekilde bu kapsama girmeyecek olduğu yönünde açıklamalar var.

Erken yaşta evlenmeyi suç olmakta çıkarma durumu ise bir defaya mahsus olmak üzere yapılacaktır. Bu durumun nedeni ise birbiri ile gerçekten evlenen ancak bunun suç olduğunu sonradan öğrenen, af isteyen çiftler için bu durumun gündeme gelmesi söz konusu. Erken yaşta evliliğe infaz gelebilir.

Yeni Gelen İnfaz Düzenlemesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın