Yerli Otomobil Önümüzdeki Ay Görücüye Çıkacak

Yerli Otomobil Önümüzdeki Ay Görücüye Çıkacak
Yerli Otomobil Önümüzdeki Ay Görücüye Çıkacak
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yerli Otomobil Tanıtılacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda sunum yaptı. Sunumda bakanlığın bütçesini açıkladı. Bakanlık tarafından yürütülen projeler ve bu projelere ayrılan bütçeler de konulardan biriydi.

Yerli otomobilin üretilmesi için uzunca bir süredir çalışmalar yapılıyordu. Ancak henüz somut bir ürün görücüye çıkmadı. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu tarafından yürütülen çalışmalar neticesinde ortaya çıkan sonuçlar görücüye çıkacak. Aralık ayında yapılan ön gösterim ile araçlar kamuoyuna tanıtılacak. Yapılan çalışmalar ile araçların prototipi kamuoyu ile paylaşılacaktır. Yerli yüksek hızlı trenin ilk prototipi ise 2023 yılında görücüye çıkacak. 

Yapılan açıklamalara göre yerli otomobil ilk kez Aralık ayında tanıtılacaktır. Şu ana kadar gelen bilgiler çalışmaların hibrit otomobil için olacağı yönündeydi. Ancak ayrıntısı mevcut değildi. Aralık ayının gelmesi ve aracın tanıtılması merakla bekleniyor.

İstihdama Destek

Varank tarafından yapılan sunumda 7 organize sanayi bölgesi ve 4 sanayi sitesinin tamamlanacağı da açıklandı. Bu bölgelerin tamamlanması ile 15 bin kişiye istihdam sağlanacaktır. Aynı zamanda sanayi alanına da gelişim sağlanacaktır. Projelerin ne zaman tamamlanacağı ise henüz belli değildir. İstihdam sorununun çözümüne bir nebze de olsa destek olacak olan bu projeler bir an önce hayata geçmelidir.

Yerli Otomobil Önümüzdeki Ay Görücüye Çıkacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın