Yerli Otomobilin Tasarımını Ferrari’nin Tasarımcısı Yaptı

Yerli Otomobilin Tasarımını Ferrari’nin Tasarımcısı Yaptı
Yerli Otomobilin Tasarımını Ferrari’nin Tasarımcısı Yaptı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın En İyileriyle Çalışılıyor

Babayiğit olarak tabir edilen 5 firmanın ortaklaşa yürüttüğü yerli otomobilde sona doğru yaklaşılıyor. Çok sayıda tartışmalara neden olan yerli otomobilin tasarımında Ferrari’nin tasarımcısı olan Pininfarina firması ile çalışıldığı öğrenildi.

Yerli otomobil projesinin CEO’su olarak görev yapan Gürcan Karakaş da bu projenin en başından beri projenin her aşamasında dünyanın en iyilerini tercih ettiklerini dile getirdi. Firma sadece Ferrari’nin Peugeot, Lambhorgini, Volvo, Maserati gibi daha pek çok marka ve modelin tasarım işlerini de yürüttü. 

Test Sürüşünü Erdoğan Yapacak

Üretimine 2022 yılında başlanacak olan aracın test sürüşünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapacak. Piyasada yerleşik olan firmalar dışındaki bir firmadan ilk defa elektrikli SUV üretimi yapılmış olacak. Ulusal ve uluslar arası piyasada satışa sunulacak olan bu araçlar ile piyasada yer edinilecek.

Bir otomobil projesinden çok daha fazlası hedeflenen bu proje ile entegre firmaların işbirliği ile ortaya yeni projeler çıkarılması da gösterilmiş olacak. Uzun vadede ise ülke ekonomisine çok büyük katkılar getireceği ve cari açığı büyük ölçüde kapatacağı tahmin ediliyor. İstihdam açısından da bu projenin oldukça önemli bir proje olduğunu ifade etmekte fayda vardır. ilerleyen günlerde ilk deneme sürüşleri Gebze vadisinde yapılacaktır.

Yerli Otomobilin Tasarımını Ferrari’nin Tasarımcısı Yaptı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın