Yılbaşında 317 Bin Güvenlik Personeli Görevde Olacak

Yılbaşında 317 Bin Güvenlik Personeli Görevde Olacak
Yılbaşında 317 Bin Güvenlik Personeli Görevde Olacak
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İl Valiliklerine Genelge Gönderildi

İçişleri bakanlığı tarafından 81 il valiliğine genelge gönderildi ve yılbaşı tedbirleri bildirildi. Vatandaşların eğlenmek için tercih edecekleri AVM, havaalanı, terminal, pazar yerleri, gece kulüpleri gibi yerler başta olmak üzere pek çok noktada önlem alınacak. Saldırılara karşı gerekli denetimler yapılacak ve devriye gezilecek. 

Yılbaşı tatili nedeniyle gezmek isteyen yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdiği alanlar özellikle kontrol edilecek. Denetimler için yeteri sayıda ekip sevk edilecek, köpekler ile de aramalar yapılacak. Hırsızlara karşı sık sık devriye gezilecek. Özellikle gece 12’den sonra hırsızlık vakalarına dikkat edilecek.

Genelgede görev başındaki personellerin dikkat dağıtıcı şeylerden uzak durması da hatırlatıldı. Başta cep telefonları olmak üzere pek çok oyalayıcı unsurdan uzak durulacak. 

Alkol Denetimleri Artacak

Yılbaşı gecesinde çok miktarda alkol tüketimi olması da bekleniyor. Alkollü olarak trafiğe çıkanların belirlenmesi ile kazaların önlenmesi hedefleniyor. Bu amaçla kavşaklarda ve kritik görülen güzergahlarda trafik ekipleri denetim yapacak. 29 Aralık tarihi itibariyle her gün saat 21:00´dan sonra yollarda denetimler artacak. Yılbaşı gecesi saat 00.00’dan sonra denetimler hat safhada olacak. Alkollü araç kullananlar hakkında yasal işlem uygulanacak.

Yılbaşında 317 Bin Güvenlik Personeli Görevde Olacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın