Yıldız teknik üniversitesi 15 öğretim elemanı alıyor

Yıldız teknik üniversitesi 15 öğretim elemanı alıyor

Yıldız teknik üniversitesi rektörlüğü tarafından 11 araştırma görevlisi ve 4 öğretim görevlisi olmak üzere 15 öğretim elemanı alınacaktır.

Başvuru şartları

2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu kapsamında Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim elemanı alacaktır. Başvuru yapacak adaylar sadece tek bir kadroya başvurabilir. Şahsen ya da posta ile başvuru yapılabilir. Başvuruları kabul edilenler yazılı sınava alınacaktır. Sınava ilişkin ayrıntılar üniversite web sayfasında yayınlanacaktır. 

Araştırma görevlisi kadrosuna Yükseköğretim Kanunun 50/d maddesine göre alım yapılacaktır. ALES puanı en az 70 ve YDS puanı en az 50 olan adaylar başvuru yapabilir.  Araştırma görevlisi için başvuracaklar tezli yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlik eğitimi öğrencisi olmalıdır. Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracaklar ise en az tezli yüksek lisans mezunu olmalıdır. 

İlana başvurular ilk olarak 30 Aralık tarihinde başlayacak. Son başvuru tarihi ise 13 Ocak 2020 olarak belirlendi. Adayların başvurularının ön değerlendirme sonuçları 16 Ocak tarihinde ilan edilecek ve böylelikle kimlerin sınava girmeye hak kazandıkları netlik kazanacak. Yapılacak sınav sonucunda alınacak personeller de 20 Ocak tarihinde belirlenmiş olacaktır. Adayların gerekli bilgi ve belgeleri doğru ve eksiksiz bir şekilde vermeleri son derece önemlidir. Aksi takdirde kişi sınav sonucunda başarılı bulunsa dahi atamaları gerçekleştirilmeyecektir. Ayrıca adaylar hakkında idari ve adli tahkikatlar başlatılması da söz konusu olabilecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.