YÖK, Öğrencilere Kayıt Dondurma Hakkı Verdi

YÖK, Öğrencilere Kayıt Dondurma Hakkı Verdi
YÖK, Öğrencilere Kayıt Dondurma Hakkı Verdi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Azami Süreden Sayılmayacak

Şu anda üniversiteler bahar döneminin yüz yüze yapılmasına son verdi. Dersler uzaktan eğitim ile elektronik platformlarda yapılmaya devam ediyor. Öğrenciler dersleri buradan dinleyerek öğretmenlerinin verdiği ödevleri yaparak teslim ediyor. Bazen ise elektronik olarak sınavlara katılım sağlıyorlar. Bu şekilde bahar dönemi tamamlanacaktır. Eğer yaz aylarında salgın riski sona ererse uygulamalı dersler yüz yüze yapılacaktır.

Uzaktan eğitim konusunda bazı öğrenciler YÖK’e talepte bulundu. Bulunduğu yerde internet kullanamayan, bilgisayar ya da akıllı telefonu olmayan öğrenciler derslere katılım sağlayamamaktan şikayet etti. Bunun üzerine YÖk harekete geçti.

YÖK tarafından rektörlüklere yeni bir yazı gönderildi. Buna göre önlisans, lisans ve yüksek lisans öğrencileri isterlerse 2019-2020 yılı bahar döneminde kayıt dondurma hakkını kullanabileceklerdir. Bu dönem üniversite eğitimi için konulan azami süreden sayılmayacaktır. Yani bir üniversite öğrencisinin okulu azami 7 yılda bitirmesi gerekiyorsa, bu dönem sayılmayacağı için 7,5 yıl yani 15 dönemde bitirmesi mümkün olacaktır.

Başvuru yapan öğrencilerin durumu üniversite yönetim kurulu tarafından değerlendirilecektir. Tez danışmanlarının görüşü alındıktan sonra nihai karar verilebilecektir.

Ayrıca tez teslim, yeterlilik ve savunma sınavlarının teslim tarihleri de uzatılacaktır. İsterlerse elektronik ortamda bu sınavları yapma imkanı da sağlanacaktır. Yani bu süreçte seçim hakkı öğrencilere bırakılmıştır.

YÖK, Öğrencilere Kayıt Dondurma Hakkı Verdi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın