Yürüyüş Yapmanın Sağlığa Olan İnanılmaz Faydaları

Yürüyüş Yapmanın Sağlığa Olan İnanılmaz Faydaları
Yürüyüş Yapmanın Sağlığa Olan İnanılmaz Faydaları
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Faydaları Nelerdir?

Yoğun hayat temposunda genellikle spora zaman ayrılmıyor. Spor yapılacak vakit bulunmasa bile en azından daha az araç kullanarak daha çok yürüyüş yapmak mümkündür. Günde en az 30 dakika tempolu olarak yürüyüş yaparak vücudunuzu pek çok hastalık riskinden koruyabilirsiniz. İşte yürüyüş yapmanın vücuda faydaları:

Kalp kasları ve diğer kaslar yürüyüş ile güçlenecektir. Kan basıncı düzelecek ve vücut dinçleşecektir. Aynı şekilde yaşlanmayı geciktirir. 

Kalp damar hastalıkları riski azalacaktır. Kan akım ve miktarı düzelecektir, kalpteki yan darlar da beslenecektir. Kalp tıkanıklıkları minimuma inecektir. 

Eklemlerin ve kasların esnekliği artacaktır. Kireçlenme görülme riski azalır. Bacak, kaçla ve gövde kasları güçlenecektir. Kemikler güçleneceği için kemik erimesi riski de azalır.

Metabolizmanın hızlı çalışmasını sağladığı için yağ yakımını destekleyecektir. 5 km tempolu yürüyüş ile 500 kalori yağ yakmak mümkündür. Her gün bu şekilde düzenli yüründüğünde ise ayda 2-3 kilo verilecektir. Aynı zamanda beslenme düzenini de sağlayacaktır.

Yürüyüş sırasında alınan temiz hava beyne oksijen gitmesini sağlayacaktır. Böylece zekanın açılması, yaratıcılığın artması da sağlanır.

Yürüyüş halinde besinler daha kolay sindirilir. Bu yüzden sindirim sistemini düzenleyen bir aktivitedir.

Yürüme psikolojik sorunların aşılması, depresyondan kurtulma, stresten uzaklaşma gibi etkenleri ile ruh sağlığına da iyi gelmektedir.

Yürüyüş Yapmanın Sağlığa Olan İnanılmaz Faydaları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın