100 Bin Konut Projesinde Emekliler Listede mi

100 Bin Konut Projesinde Emekliler Listede mi
100 Bin Konut Projesinde Emekliler Listede mi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Emekliler Tepki Gösterdi

%10 peşinat verip uygun faiz oranları ve uygun fiyatlarla ev sahibi olmak isteyenler için hayata geçirilen 100 bin konut projesine ilgi yoğun bir şekilde devam ediyor. Açıklanana rakamlara göre ilk 3 gün içerisinde 130 binin üzerinde başvuru gerçekleşti. Her kesimden insan tarafından takdir edilen ve başvuru yapılan bu proje ile ilgili olarak emekliler tepkili davranıyor.

Bunun nedeni ise ilk etapta öncelikli grup arasında yer alırken sonradan listeden çıkarılmaları. 
İlk yayınlanan listede şehit aileleri ilk grupta, engelli vatandaşlar ikinci grupta emekliler ise üçüncü grupta yer alıyordu. Ancak ikinci açıklanan listede emekliler kendilerine yer bulamadı.

TOKİ tarafından yapılan konutlarda emeklilere ayrılan konutların sayısı genellikle %25 kadar oluyordu. Ancak bu sefer böyle bir imtiyaz tanınmaması tepkilere neden oldu. Üstelik ilk etapta hak tanınıp sonradan geri alınması daha çok tepkilere neden oldu. Bu nedenle emekliler biran evvel yetkililerden açıklama yapılmasını bekliyor.

Emeklilerin zorlu yaşam standartları içerisinde en çok ihtiyaç duyan kesim olduklarında şüphe yoktur. Bu nedenle biran evvel listenin yeniden yapılması ve emeklilerin de tekrardan eklenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde adaletsiz bir dağılım söz konusu olacaktır.

100 Bin Konut Projesinde Emekliler Listede mi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın