YDUS Sınav Giriş Belgeleri Yayımlandı

YDUS Sınav Giriş Belgeleri Yayımlandı

ÖSYM tarafından Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (YDUS) için sınav giriş belgeleri erişime açıldı.

Sınav Yerleri Açıklandı

22 Aralık Pazar günü yapılacak olan Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavına sayılı günler kaldı. Sınav için heyecan devam ederken ÖSYM tarafından AİS sistemi üzerinden sınav giriş belgeleri erişime açıldı. Böylece adaylar sınava nerede girebileceklerini öğrenecek. Bilmedikleri bir sınav yeri ise önceden gidip görebilecekler. 

2019-YDUS sınavına girecek adayların sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemi tamamlanması ile heyecan bir kat daha arttı. ÖSYM AİS sistemi üzerinden sınav giril belgelerinin çıktısı alınarak sınav günü mutlaka adayların yanında olmalıdır. Ayrıca adayların kimlik teşhisini yapmak için fotoğraflı nüfus cüzdanı ya da pasaport unutulmamalıdır. 
Sınav saati 10.15’dir ve saat 10.00’dan sonra sınav binasına hiç kimse alınmayacaktır. Bu yüzden adaylar mutlaka trafik gibi etkenleri nazara alarak sınav yerlerine hareket etmelidir.

Sınav Konuları

YDUS sınavına tıp fakültesi mezunları girmektedir. Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi almak için bu sınavda başarılı olmak gerekir. Sınavda tıp fakültesi derslerinin hemen hepsinden adaylara soru yöneltilecektir. Test usulü denilen çoktan seçmeli soruların yanı sıra, klasik denilen açık uçlu sorular da yer alacaktır. Sınav sorularının içeriği adaylar arasında en doğru seçimi yapmayı sağlayacak şekilde çeşitli olacaktır. Sınavda başarılı olan adaylar adaylar kariyerleri adına önemli bir gelişme kaydedecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.