14 Aralık’tan Önce Emekli Olanlar 2020’deki Katsayıları

14 Aralık’tan Önce Emekli Olanlar 2020’deki Katsayıları
14 Aralık’tan Önce Emekli Olanlar 2020’deki Katsayıları
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Emekli İkramiyesi Farkı Nedir?

Emeklilik talebinde bulunan kişilerin emeklilik dilekçesi onaylandığı anda emekli olmuş sayılırlar. Emekliliği 14 Aralık tarihine kadar onaylanan kişiler 2020 yılındaki katsayılardan bazı yönlerde yararlanabilir. Emekli aylığı konusunda katsayılar uygulanacaktır. Çünkü memurlar aylıklarını peşin olarak alırlar. Örneğin bu 15 Kasım’da alınan maaş ile 14 Aralık’a kadar hizmet etmek gerekir. İşte memur 1 Aralık’ta emekli olmak isterse emekliliği 14 Aralık’ta onaylanacaktır. 

İkramiye için emekliler ek fark alamayacaktır. İkramiyelerde bu farkı sadece 4 grup personel alabilecektir.

Öğretmen olan memurların emeklilik işlemleri için takvim bellidir. Her sene Haziran ve Temmuz aylarında memurların emeklilik işlemleri yapılmaktadır. Bu takvim dışında emeklilik talebi olması halinde maaş hesabına göre emeklilik onaylanacaktır. 14 Aralık tarihine kadar emekli olanlar Ocak 2020’deki memur maaş katsayılarındaki artıştan faydalanacaktır. Yani bu tarihten önce emekli olmak emekli aylığı açısından bir farklılığa neden olmaz. 

İkramiye konusuna gelindiğinde ise 2020 yılındaki artışlardan yararlanmak mümkün olmayacaktır. Yalnızca 4 grup personel için katsayılardaki değişiklik uygulanacaktır. Bu personellere ise sadece 2020 yılının ilk 3 ayındaki katsayı artışı uygulanacaktır. Görüldüğü üzere katsayılardaki artıştan her memur yararlanmayacaktır. Bu nedenle emekliliği kısa bir süre ertelemekte fayda vardır.

14 Aralık’tan Önce Emekli Olanlar 2020’deki Katsayıları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın