20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Alımı İçin Tercihler Başladı

20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Alımı İçin Tercihler Başladı
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Alımı İçin Tercihler Başladı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

40 Tercih Yapılacak

20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için başvurular alınmış ve KPSS puan üstünlüğüne göre adaylar sıralanmıştı. En yüksek puan alandan başlayarak adaylar mülakata alındı ve Şubat ayında sözlü sınavlar tamamlandı. Mülakatta 60 ve üzeri puan alanlar başarılı sayıldı. Mülakatta başarılı olan öğretmen adayları için tercihler başladı.

9 Mart 2020 tarihi itibariyle yerleştirme tercihleri yapılmaya başlandı. Tercihler 13 Mart’ta sona erecektir. Bu 5 gün boyunca adaylar 40 okul tercihinde bulunacaktır. Adaylar herhangi bir il, ilçe ya da köy okullarını tercih edebilecektir. 40 ya da daha az tercih yapmak mümkündür. 41. Tercih olarak ise tercih dışı yerleşme seçeneği işaretlenebilir. Tercihlerini yapan adaylar 13 Mart tarihinden önce herhangi bir il ya da ilçe müdürlüğüne tercihlerini onaylatmalıdır. 

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

Adayların tercihlerini yapması ile yerleştirme işlemleri yapılacaktır. Yerleştirme sonuçları ise 18 Mart’ta açıklanacaktır. Adaylar bu tarihte MEB üzerinden sonuçları öğrenebilecektir.

20 bin öğretmen alımında en çok atama yapılacak branş 3 bin 7 kontenjanla sınıf öğretmenliğidir. İkinci sırada ise bin 836 öğretmen alımı ile din kültürü ve ahlak bilgisi yer alıyor. Üçüncü sırada ise bin 731 kontenjanla İngilizce öğretmenliği takip ediyor. Diğer branşlardan da çok sayıda alım yapılıyor.

20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Alımı İçin Tercihler Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın