2020'de Emniyet Personelinin Emekli Maaşı Ve İkramiyesi Açıklandı

2020'de Emniyet Personelinin Emekli Maaşı Ve İkramiyesi Açıklandı

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapan personeller rütbelerine göre 2020 yılında ne kadar emekli maaşı ve ikramiyesi alacaktır?

Emniyet genel müdürlüğü bünyesinde polis, komiser yardımcısı, emniyet müdürü gibi farklı rütbede memurlar bulunmaktadır. Ayrıca hizmet süresi, derece, kademe gibi farklılıklar da emekli olduklarında alacakları mali haklarda farklılığa sebep oluyor.  Bu kişilerden 2020 yılında emekli olmayı planlayan varsa alacağı hakları buradan görebilecektir.14 Haziran 2020 tarihine kadar Emekli olacaklar bu rakamlar üzerinden haklarını alacaktır. 

Güncel Emeklilik Miktarları

Kıdemi fazla olan, emeklilik derece ve kademesi yüksek olan personeller daha fazla maaş alacaktır. Rütbe ne kadar yüksekse mali haklar da o kadar yüksek olur. 
EGM'de hiyerarşi su şekilde ilerler: çarşı ve mahalle bekçiliği, polis memuru, komiser yardımcısı, komiser, başkomiser, emniyet amiri ve emniyet müdürü şeklindedir. En yüksek rütbe ise birinci sınıf emniyet müdürlüğüdür. 

Bekçi pozisyonu henüz yeni olduğu için emekli olan kimse yoktur. Ancak şu anki hakları düşünüldüğü zaman 20 yıl kıdemi olan ve 1/1 derece ve kademeden bu sene emekli olan bir Bekçi 3 lira emekli maaşı ve 83 lira emekli ikramiyesi alabilir. 

Polis memuru 3.539 lira maaş ve 110 bin 236 lira ikramiye alacaktır. 

Baş komiser 3.539 lira maaş ve 110 bin 236 lira ikramiye alacaktır.

Üçüncü sınıf Emniyet müdürü ise 4 bin lira emekli maaşı ve 150 bin lira ikramiye alabilecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.