500 İlaç Piyasada Bulunamıyor

500 İlaç Piyasada Bulunamıyor
500 İlaç Piyasada Bulunamıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülkemizde son dönemde ilaç firmalarının hasta sağlığını hiçe saydığı uygulamaların oldukça arttığı görülüyor. Ocak ayında birçok ilaç firması yapılacak zamlar dolayısıyla depolarda olmasına rağmen birçok ilacı eczanelere vermemiş ve hastalar birçok ilacı ya bulamamış ya da onlarca eczane dolaştıktan sonra anca bulabilmişti.

O dönemde yaşananlarda sonra pek çok firma hakkında araştırma yapılsa da herhangi bir ceza haberi gelmemişti. Şimdilerde ise İyi Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı eczanelerde başta Parkinson hastaları olmak üzere birçok nörolojik hastalığın tedavisinde kullanılan ilaçların bulunamadığı ve bu durumunda hastalar için büyük bir hayati risk taşıdığını iddia ediyor.

Parkinson Hastaları Zor Durumda

Sinemet, Mysoline, Leponex, Clonex gibi hastaların tedavisi için kritik öneme sahip ilaçlarla birlikte, 500 kalem ilacın eczanelerde bulunmadığı, bu ilaçların muadillerinin ise hasta üzerinde aynı etkiyi gösterememesi sebebiyle hastaların durumları giderek kötüleştiği belirtiliyor. Ülkemizde 150 bin civarında Parkinson hastası bulunduğu göz önüne alındığında Sağlık Bakanlığının biran önce harekete geçerek bu ilaçların temin edilmesini sağlaması talep ediliyor.

Ayrıca bazı ilaç firmalarının bu ilaçları bilerek piyasaya sürmediği iddialarının da bakanlık tarafından ivedilikle incelenmesi talep ediliyor. Sağlık Bakanlığı son dönemde yaşanan ilaç sıkıntıları sebebiyle ilaç firmaları hakkında soruşturma başlatmayı planlıyor.

500 İlaç Piyasada Bulunamıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın