570 Rehber Öğretmene PDR Eğitimi Verildi

570 Rehber Öğretmene PDR Eğitimi Verildi
570 Rehber Öğretmene PDR Eğitimi Verildi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

PDR ve Özel Eğitim Günleri 

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Beykent Üniversitesi iş birliği ile PDR ve Özel Eğitim Günleri düzenlendi. Program Büyükçekmece Rehberlik ve Araştırma Merkezi ev sahipliğinde Büyükçekmece Şehit Münir Alkan Fen Lisesi’nde yapıldı. Bu organizasyona İstanbul genelinde görev yapan rehber öğretmenler katıldı. Silivri, Çatalca, Beylikdüzü, Esenyurt ve Avcılar ilçelerinden öğretmenler katıldı. Program 3 gün sürdü ve bu süre içinde 10 seminer ve 24 atölye çalışması yapıldı. Bu çalışmalara katılan öğretmenlere katılım belgesi verildi. Program boyunca 570 rehber öğretmen PDR eğitimi aldı. Programa akademisyenler de katılım gösterdi ve eğitimler verdi. 

Özel Eğitim Alan Öğrenciler

Üstün yetenekli öğrenciler ve özel eğitim alan çocuklar için anket çalışmaları yapılarak talepler toplandı. Ülkemizde özel eğitim alan 59 bin çocuk bulunuyor. Özel eğitim alan çocukların 10 bini İstanbul’da yaşıyor. Bu çocuklara iki aşamalı bir test uygulanıyor. İlk testten başarılı olanlar ikinci teste alınıyor. Testlerdeki başarılarına göre eğitim kurumlarına yönlendirme yapılıyor. 

Çocuklarda Kaygı

Programdaki konulardan biri de çocuklarda kaygıydı. Çocukların kaygıyı aileden öğrendiği ve ailelerin rol model olduğuna değinildi. Çocuklar kaygılarını davranışları ile dışa vurabilir. Bu yüzden aileler tetikte olmalı ve çocuklarını tanımalıdır.

570 Rehber Öğretmene PDR Eğitimi Verildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın