65 Yaş Üstü Emeklilere Maske ve Kolonya Dağıtılacak

65 Yaş Üstü Emeklilere Maske ve Kolonya Dağıtılacak
65 Yaş Üstü Emeklilere Maske ve Kolonya Dağıtılacak
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mümkün Olduğunca Evden Çıkmayın

Cumhurbaşkanlığı Erdoğan başkanlığında bugün Çankaya Köşkünde yapılan virüs toplantısı sona erdi. Toplantıda pek çok konuda karar alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıdan sonra alınan kararları kamuoyu ile paylaştı. Tüm vatandaşların mümkün olduğunca evden çıkmamalarını istedi. Kendileri hastalıktan zarar göremeyecek olsalar da yakınlarına başvurma ihtimalini göz önünde bulundurarak önlem almak şarttır.

Çocuklar yakınları ile birlikte evde kalmalıdır. Çalışan kişiler ise iş çıkışı hemen evlerine dönmelidir. Trafiğin olmadığı yerlerde insanlar bireysel araçları ile işe gidip gelerek kalabalık ortamlardan soyutlanabilecektir. Eğer bu önlemlere uyulursa 3 hafta sonra normal hayata dönmek mümkün olacaktır. Ancak bunun için önlemlere uymak şarttır. 

Risk Grubu İçin Önlemler Arttırılacak

65 yaş üstü vatandaşlar en yüksek risk grubundadır. İşte bu nedenle emekliler azami gayret göstermelidir. Devlet de bu kişilere destek olmak adına Ankara ve İstanbul illerinde ikamet eden yaşlılara kolonya ve maske dağıtımı yapacaktır. Bu hizmetler ücretsiz olarak verilecektir.

Gerekli çalışmalar yapıldıktan sonra dağıtımlara başlanacaktır.  Eğer evden çıkmaları gerekirse maske takarak çıkmalıdır. Sık sık ellerini kolonya ile dezenfekte etmelidirler. Zaruri bir durum olmadıkça eve ziyaretçi kabul edilmemelidir. Bu önlemlerin alınması halinde risk en aza indirilecektir.

65 Yaş Üstü Emeklilere Maske ve Kolonya Dağıtılacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın