65 Yaş Üstü Mesai Saatlerinde Toplu Taşımaya Ücret Ödeyecek

65 Yaş Üstü Mesai Saatlerinde Toplu Taşımaya Ücret Ödeyecek
65 Yaş Üstü Mesai Saatlerinde Toplu Taşımaya Ücret Ödeyecek
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mesai Saatlerindeki Yoğunluk Azalacak

Belediye ve demiryollarına ait olan ulaşım araçlarında 65 yaş üstü vatandaşlar ücretsiz ulaşım hakkına sahiptir. Ancak bu durum bazen vatandaşlar için zorluklar çıkarabiliyor. Sabah ve akşam saatlerinde okul ve iş dolayısıyla toplu taşıma araçlarında yoğunluk yaşanmaktadır. Yaşlıların bu saatlerde yoğun olarak ulaşım araçlarını kullanması da yoğunluğu arttırıyor. Üstelik yorgun argın işten çıkan vatandaşlar yaşlılardan ötürü yer bile bulamıyor.

İş ya da eğitim hayatında aktif olarak bulunmayan yaşlıların ulaşım aralarını kullanma saatleri yeniden düzenlenecek. Yoğunluk yaşanan mesai saatlerinde ulaşım araçlarına ücretli binen yaşlılar, diğer saatlerde yine ücretsiz ulaşımdan yararlanmaya devam edecek. Böyle sosyal hayatta bir denge sağlanmasının yanı sıra ulaşım araçlarının yoğunluğu da düzenlenmiş olacak.

10 Milyon Vatandaşı İlgilendiriyor

Sabah 07.00 – 09.30 saatleri ile akşam 16.00 – 20.00 saatleri arasında yaşlılar için ulaşım ücretli olacaktır. Bu saatler illere göre değişkenlik göstermektedir. TÜİK rakamlarına göre, 60-64 yaş arasında 3 milyon 446 bin, 65 yaş üstünde de 7 milyon 186 bin olmak üzere toplam 10 milyon 632 bin vatandaş bulunuyor. Bunlardan isteyenler şehir içi ulaşımdan ücretsiz olarak yararlanabilecektir. İşte bu durum yakın zamanda yasalaşacaktır.

65 Yaş Üstü Mesai Saatlerinde Toplu Taşımaya Ücret Ödeyecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın