Mazeretine Rağmen Nakil Olmayan Öğretmenin Aylıksız İzni

Mazeretine Rağmen Nakil Olmayan Öğretmenin Aylıksız İzni
Mazeretine Rağmen Nakil Olmayan Öğretmenin Aylıksız İzni
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eş Durumundan Nakil Olmayanlara Aylıksız İzin

Özre dayalı yer değiştirme talepleri hizmet puanının yeterli olmamasından ötürü kabul edilemeyebiliyor. İşte bu durumdaki bir öğretmen aylıksız izin hakkını kullanabilir mi?

652 ve 657 sayılı KHK ile sadece eş durumu özrü olan öğretmenin iller arası ya da il içinde nakil isteği kabul edilmezse aylıksız izne ayrılabilecektir. Yani sadece eş durumu özrü olanlar hem il içinde hem de iller arasında nakil olmazsa aylıksız izne ayrılabilir. 3 yıl süreyle aylıksız izin kullanma hakkı vardır. Nakil olmak için 40 tercihte bulunmak veya 41. Tercihi işaretlemek gibi zorunluluklar yoktur. Tek tercihle bile açıkta kalan öğretmen bu kapsama girecektir.

Bu düzenleme hem il içi hem iller arası olması ile avantajlı iken, sadece eş durumundan ötürü olduğu için dezavantajdır. 

Tüm Özürlerden Nakil Olmayana Aylıksız İzin

Öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde ise sadece iller arası özür durumu yer değiştirme isteğinin kabul edilmemesi halinde aylıksız izin kullanılabileceği belirtilmiştir. Bu düzenleme ise tüm özür durumlarını kapsar ancak sadece iller arası nakil talepleri halinde aylıksız izin kullanılabilir.

Bu düzenlemede tüm mazeret gruplarına aylıksız izin hakkı tanınması ile oldukça geniş bir düzenlemedir. Ancak iller arası ile sınırlı olması seçenekleri azaltıyor.

Mazeretine Rağmen Nakil Olmayan Öğretmenin Aylıksız İzni

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın