Açık Öğretim Fakültesinde Kayıt Yenileme İçin Son Saatler

Açık Öğretim Fakültesinde Kayıt Yenileme İçin Son Saatler

Geçtiğimiz günlerde sürenini dolmasına rağmen uzatılan Açık Öğretim Fakültesi Bahar Dönemi kayıt yenileme süresi bu gece saat 12’de son buluyor.

Ülkemizde milyonlarca açık öğretim fakültesi öğrencisi bulunuyor. Bu öğrencilerin bahar dönemi için kayıt yaptırma hakkı kazananlarının yaklaşık yüzde 85’i kayıtlanırı yenileyip bahar dönemi için kayıt işlemini tamamlarken hala ciddi anlamda bir oranını bahar dönemi katı işlemini yenilemediği görülüyor.

Bu sebeple kayıt yenileme işlemi 28 Şubat 2020 Cuma günü saat gece yarısına kadar uzatılırken kayıt yenileme hakkı kazanıp kaydını yenileyen sayısının yüzde 90’ı geçtiği görülüyor.

Süre Tekrar Uzatılabilir

Bu akşam gece yarısında Açık Öğretim Fakültesi bahar dönemi kayıt yenileme süresi dolsa da hala çok sayıda başvurusunu yenilemeyen vatandaşımızın olması ve son dönemde yaşanan üzücü gelişmelerden sonra başvuru süresinin tekrar uzatılabileceği yorumları yapılıyor. Kayıt yenileme işlemleri için ödemeyi kredi kartı ile yapan kişiler için ise provizyon işlemlerinden dolayı ertesi gün saat 10’a kadar kayıt yenileme işlemi yapılabiliyor.

Sürenini tekrar uzatılması durumunda ise son bahar dönemi kayıt yenileme tarihi olarak 3 Mart gece yarısı olabileceği ifade ediliyor. Kayıt yenileme işleminin geçerli olması için kesinlikle ücretlerin ödenmesi gerekiyor. Aksi taktirde hiçbir suretle bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri kabul edilmiyor. Sürenini uzatılması durumunda kayıt yenileyen kişi sayısının yüzde 95 seviyesini geçeceği tahmin ediliyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.