Açık Öğretim Kayıt Yenileme İşlemleri

Açık Öğretim Kayıt Yenileme İşlemleri
Açık Öğretim Kayıt Yenileme İşlemleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kayıt Yenileme Tarihleri

Açık öğretim ortaokul kayıtları senede 3 kez yenilenmektedir. 3 dönem kayıt yenileme işlemleri yapılır ve 3 sınav yapılır. 2019-2020 eğitim öğretim yılında ilk kayıt yenileme dönemi geçmiş ve ilk sınavlar yapılmıştır. Şimdi ise sıra ikinci kayıtlardadır. Ortaokul eğitimine açık öğretimde devam etmek isteyen kişiler kayıt yenilemelidir. 2. Kayıt yenileme işlemleri il, ilçe merkezlerindeki Halk Eğitim Merkezi ile Mesleki Eğitim Merkez müdürlükleri tarafından yapılabilir. Öğrenciler kurumun internet adresi üzerinden kayıt yenileme işlemleri yapılır.

Kayıt yenileme işlemlerini yapmak isteyen öğrenciler kayıt yenileme kılavuzunu inceleyebilir. Kılavuza göre 2019-2020 AÖO 2. Dönem İlk Kayıt ve Kayıt Yenileme İşlemleri 6-31 Ocak 2020 tarihleri arasında yapılmalıdır. İkinci sınavlar için sınav Giriş Belgeleri 18 Mart 2020 tarihinde yayınlanacaktır. Sınavlar ise 21 Mart tarihinde yapılacaktır. Sınav sonuçları 17 Nisan 2020 tarihinde öğrenciler ile paylaşılacaktır. 

3. Dönem Kayıt Yenileme İşlemleri

2019-2020 AÖO 3. Dönem İlk Kayıt ve Kayıt Yenileme İşlemleri de kılavuzda yayınlanmıştır. 20 Nisan-11 Mayıs 2020 tarihleri arasında kayıtlar yapılacaktır. Sınav Giriş Belgeleri 1 Temmuz 2020 tarihinde yayınlanacak ve sınavlar 4 Temmuz 2020 tarihinde yapılacaktır. Sonuçlar ise 27 Temmuz 2020 tarihinde açıklanacaktır.

Açık Öğretim Kayıt Yenileme İşlemleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın