Açık Öğretim Lisesi 2. Dönem Sınav Tarihleri Açıklandı

Açık Öğretim Lisesi 2. Dönem Sınav Tarihleri Açıklandı
Açık Öğretim Lisesi 2. Dönem Sınav Tarihleri Açıklandı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülkemizde eğitim ve öğretimin sürekliliği esas alındığından dolayı çeşitli sebeplerle okula gidemeyen ya da yarıda bırakan lise öğrencileri için Açık Öğretim Lisesi eğitimi veriliyor. Bu sayede bireyler eğitimlerine arar vermemiş ve lise diploması almaya hak kazanmış oluyorlar.

Bu doğrultuda Açık Öğretim Lisesi ile eğitimine devam eden yüz binlerce öğrenci Açık Öğretim Lisesi 2. Dönem sınavlarının ne zaman yapılacağını merak ediyordu. Öğrencilerin bu merakı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan MEB takvimi ile resmi olarak belli oldu. Bu takvime göre 18 Mart tarihinde Açık Öğretim Lisesi 2. Dönem sınav giriş belgeleri yayınlanıyor. Sınava girecek kişiler internet üzerinden bu belgeleri rahatlıkla çıkartabilecekler.

Sınavlar 20-21 Mart Tarihinde Yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan sınav takvimi cetveline göre Açık Öğretim Lise sınavları 21-22 Mart tarihinde yapılacak.  2. Dönem Açık Öğretim Lise sınavları sonrasında sınav sonuçları ise 17 Nisan tarihinde açıklanması planlanıyor. Bu sınav sonuçlarının açıklanması ile birlikte yüz binlerce öğrenci 3. Dönem için kayıt yapılabilecek.

2019-2020 eğitim öğretim dönemi AÖL kayıt yenileme işlemleri 20 Nisan tarihinde başlıyor. Adaylar sınav tarihleri ile ilgili merak ettiği tüm bilgilere Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sayasından ulaşabiliyor.

Açık Öğretim Lisesi 2. Dönem Sınav Tarihleri Açıklandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın