Cenevre Otomobil Fuarı İptal Edildi

Cenevre Otomobil Fuarı İptal Edildi
Cenevre Otomobil Fuarı İptal Edildi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bin Kişinin Üzerindeki Etkinlikler İptal Edildi

İsviçre hükümeti korona virüs için tedbirler aldı. Bu tedbirlerden biri de ülkede yapılacak olan ve bin kişiden fazla kişinin katılacağı etkinliklerin iptal edilmesi oldu. İşte bu gelişme Cenevre Otomobil Fuarı’nı etkiledi. Salgın Kanunu kapsamında özel durum oluştuğu için kantonların ortak görüşü ile bu karar alındı. İsviçre’de şu ana kadar 8 korona virüs vakasına rastlandı. Bu yüzden hükümet şu ana kadar alınan en büyük yasağı uyguladı. Otomobil meraklılarının merakla beklediği fuar iptal edildi.

Türkiye Yerli Otomobili Tanıtacaktı

Bu sene yapılacak olan Cenevre Otomobil Fuarı, Türkiye için önem arz ediyordu. Çünkü yerli otomobil ilk kez bu sene görücüye çıkmıştı. Hem SUV hem de binek olmak üzere 2 otomobil kamuoyuna tanıtıldı. Henüz seri üretimine başlanmayan otomobillerin 2021’de üretilmesi hedefleniyor. Ancak şimdiden dünya pazarından pay almak için çalışmalara başlandı. Bu çalışmalardan biri de Cenevre Otomobil Fuarı idi. Fuarda yerli otomobillerin dünyaya tanıtımı yapılacaktı.

Korona virüs otomobil fuarını da vurdu. İsviçre’de görülen vakalardan ötürü acil önlemler alındı. Virüsün daha da yayılmasını önlemek amacıyla fuarın iptal edildiği açıklandı. Bu açıklama dünyada pek hoş karşılanmasa da fuarın iptal edildiği kesinleşti.

Cenevre Otomobil Fuarı İptal Edildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın