Ağrı’da Roket Saldırısı: 1 Şehit

Ağrı’da Roket Saldırısı: 1 Şehit
Ağrı’da Roket Saldırısı: 1 Şehit
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çatışma Devam Ediyor

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Twitter hesabu üzerinden Gürbulak Gümrük Müdürlüğü personellerini taşıyan araca roketli saldırı düzenlendiğini duyurdu. Saldırıda 1 personel şehit düşerken yaralıların da bulunduğu ifade ediliyor. 
Saldırı sonrasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da açıklamalarda bulundu.

Bakan Soylu, Gürbulak Gümrük Müdürlüğü personellerini taşıyan servise yapılan roketli saldırıda aracın ön tekerinin isabet aldığını belirtti. Çarpma sonucu personellerin yaralandığını ifade eden Bakan Soylu bir personelin de şehit olduğunu aktardı.

Saldırının düzenlendiği yol kapatılırken teröristlerin köşeye kıstırıldığı da ifade edildi. Bölgede çatışmalar devam ediyor. Saldırı bugün sabah 08.50 sıralarında gerçekleştirildi. Saldırının failleri hakkında herhangi bir terörist grup hedef gösterilmezken saldırıyı PKK’nın gerçekleştirdiği düşünülüyor. 

Gerek Suriye’de gerekse de Kuzey Irak’ta TSK’nın sürdürdüğü mücadeleyi sekteye uğratmak isteyen güçler yeniden kozlarını oynamaya başlıyor. Ancak Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve komuta kademeleri kararlılıkla hedefe yürüyeceklerini sürekli olarak dile getiriyorlar.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Suriye’de gerekeni yapmaya devam edeceklerinin altını önemle çizdi. Bir yandan askeri hareketlilik devam ederken bir yandan da diplomasi trafiği sürüyor. Tüm bu gelişmeler ışığında bir belirsizliğin olduğunu söylemek mümkün. Özellikle Rusya rejiminin sergilediği ikircikli tavırlar bunu bir kez daha ortaya koyuyor.

Ağrı’da Roket Saldırısı: 1 Şehit

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın