LGS Başvuruları Önümüzdeki Ay Alınacak

LGS Başvuruları Önümüzdeki Ay Alınacak
LGS Başvuruları Önümüzdeki Ay Alınacak
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’de her yıl yüzbinlerce orta öğretim son sınıf öğrencisi daha kaliteli bir lise eğitimi almak için LGS’ye giriyor. Bu sene 8. sınıfı bitirecek olan öğrenciler ise MEB tarafından LGS başvurularının ne zaman yapılacağını merak ediyor. Şuan itibari ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından konu ile ilgili olarak resmi bir açıklama yapılmasa da 2019 yılında yapılan LGS başvuruları 3-14 Nisan arasında gerçekleşmişti.

2020 yılı içinde başvuruların Nisan ayı içerisinde yapılacağı ve tarih olarak ise 6 Nisan ile 17 Nisan arasında olmasının kuvvetle muhtemel olduğu ifade ediliyor. Resmi açıklamanın ise kısa süre içerisinde MEB internet sitesinde yayınlanması bekleniyor.

Sınav 7 Haziranda Yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olan LGS tarihi ise 7 Haziran 2020 olarak daha önceden resmi iş takviminde açıklanmıştı. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu sene de 90 soru üzerinden 50 soruluk sözel alan 40 soruluk sayısal alan sorularından gerçekleştirilecek olan LGS ile birlikte öğrenciler alacakları puan ve tercihlerine göre Fen Lisesi, Anadolu lisesi ve proje liselere yerleşecekler.

Bu sene sınava girecek öğrenci sayısının tarihin en yüksek öğrenci sayısı olacağı ön görülüyor. Bu sebeple birçok fen lisesi, Anadolu lisesi ve mesleki lisenin kontenjanının arttırıldığı ifade ediliyor.

LGS Başvuruları Önümüzdeki Ay Alınacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın