Akar Ermenistan’a Yönelik Sert Sözler Söyledi

Akar Ermenistan’a Yönelik Sert Sözler Söyledi
Akar Ermenistan’a Yönelik Sert Sözler Söyledi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ermenilerin Boyunu Aşan Teşebbüs Yorumu

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Azerbaycan Savunma Bakan Yardımcısı ve beraberinde gelen heyeti ağırladı. Gündeme gelen saldırılarla alakalı olarak Bakan Akar,  Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırılarını sert şekilde eleştirdi.  Akar, “Bu gerçekten Ermenilerin boyunu aşan bir teşebbüstür. Biz de diyoruz ki bu açtıkları kumpasın altında kalacak, bu kumpasta boğulacak ve yaptıkları işin hesabını mutlaka ödeyeceklerdir.” dedi.

Şiddetle Kınıyoruz Açıklaması Geldi

Azerbaycan’ın Tovuz bölgesine gerçekleştirilen saldırıyı şiddetle kınadıklarını söyleyen Akar, Azerbaycan Türkü’nün acısını derin şekilde hissettiklerini söyledi. Orada farklı türlerdeki sıkıntıların burada da hissedildiğini herkesin bilmesini istediklerini söyledi. Sınırla ve güvenlikle alakalı olarak Akar, Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri ’nde hayatını kaybedenler için acil şifalar dilediğini de söyledi. Bakan Akar, şu ifadeleri kullanarak devam etti:

“Azerbaycanlı gardaşlarımıza taziyelerimizi sunuyoruz. Kanlarının yerde bırakılmayacağına emin olduğumuzu da ifade etmek istiyorum. Yukarı Karabağ’ın hiçbir hukuki gerekçe ve meşruiyete dayanmadan işgalini kabul etmemizin mümkün olmadığını her platformda söyledik, söylemeye de devam edeceğiz. Bu konuda Azerbaycanlı gardaşlarımızın, yiğit insanların yapacağı tüm mücadelede onlarla beraber olduğumuzu Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Türkiye’de asker-sivil herkes ifade etmekte olup, tüm halkımız bu duygu ve düşünceyi paylaşmaktadır.”

Akar ayrıca iki devlet tek milletiz ifadelerini kullandı. Dil din tarih anlayışı ile kederde ve kıvançta hep beraber olduklarını söyledi. Açılan kumpasla alakalı olarak herkesin bedel ödemesi gerektiğini düşündüklerini belirtti.

Bundan Sonra da Destek Olacağız 

Bakan Akar, Türkiye ve Azerbaycan arasında eskiden beri var olan güçlü dostluğun birlik beraberlik açısından son derece önemli olduğunu belirtti.  Her türlü saldırıya karşı olarak bundan sonra da birlik ve beraberliği sürdüreceklerini söyledi. Azerbaycanlı gardaşlarımızla beraber Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak, TSK olarak her zaman destek verileceğini belirtti.  Bu anlamda ne yapmak gerekiyorsa kimsenin şüphesi olmaması gerektiğini söyledi.  Bakan Akar’ın açıklaması birçok kişi katılımcı tarafından desteklendi.

Akar Ermenistan’a Yönelik Sert Sözler Söyledi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın