Türkiye Önlemlerde Dünyaya Örnek Oldu

Türkiye Önlemlerde Dünyaya Örnek Oldu
Türkiye Önlemlerde Dünyaya Örnek Oldu
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erken Önlem Alındı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca korona virüs hakkında açıklamalarda bulundu. Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre şu anda 104 ülkede vaka görüldü. Toplam 109 bin 405 kişide koronavirüs tespit edildi ve bunlardan 3 bin 689’u hayatını kaybetti. Türkiye ise Çin’de görülen ilk vakadan itibaren sıkı önlemler aldı. Özellikle yurtdışı ile olan seyahatler ve bağlantılar gözden geçirildi. Virüs görülen ülkelere olan uçuşlar durduruldu ve yurtdışından gelen herkes kontrolden geçirildi. Ayrıca 14 gün boyunca bakanlık tarafından karantina altında tutuldular ve virüs saptanmadığı için serbest bırakıldılar. İşte bu önlemler işe yaradı ve şu ana kadar ülkemizde bir kovid 19 virüsüne rastlanmadı.

Danışmanlık Verebiliriz

Bakan Koca Avrupa ve diğer ülkelerin önlemler almakta geride kaldığını açıkladı. Zaten İran daha önce virüsü önemsemediklerini açıklamıştı. Türkiye’nin vaka görülen illeri karantinaya alma uyarısına kulak aşmamışlardı. Bunun üzerine İran’la olan tüm uçuşlar durdurulmuş ve sınır kapıları kapatılmıştı. Şu anda ülkede bakanlar bile virüsle mücadele ediyor. İtalya ve Almanya gibi gelişmiş ülkeler de virüsün pençesinde mücadele ediyor.

Bakan Koca tüm bu verilerden sonra Türkiye’nin Avrupa’ya danışmanlık verecek düzeyde önlemler aldığını belirtti. Diğer ülkelerin mücadelesinde danışmanlık verebileceklerini açıkladı. Virüsle mücadele için ülke olarak çalışmaya devam ediyoruz.

Türkiye Önlemlerde Dünyaya Örnek Oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın