Akıl Oyunları Zirvesinin İlki Bursa’da Gerçekleştirildi

Akıl Oyunları Zirvesinin İlki Bursa’da Gerçekleştirildi

Ülkemizde giderek yaygınlaşmaya başlayan akıl ve zeka oyunları için ilk zirve Bursa’da gerçekleştirildi.

Problem Çözme Yeteneğini Geliştiriyor

Ülkemizde uygulanan eğitim sisteminin çoktan seçmeli bir tarza sahip olması gençlerimizin sorunlara çözüm bulma kabiliyetlerini köreltiyor. 2012 yılından itibaren eğitim müfredatlarına alınmaya başlanan akıl ve zeka oyunları ise tam bu sorunun üzerine eğiliyor. Böylelikle öğrenciler problem çözme yeteneklerini geliştiriyor ve farklı bakış açılarına sahip oluyor. 

Akademisyenler, sivil toplum kuruluşları ve eğitmenlerin katıldığı bir zirve ile akıl ve zeka oyunlarının geleceği masaya yatırıldı. Dünya çapında büyük bir ilgiye sahip olan akıl oyunları eğlencenin yanı sıra düşündürücü ve yorumlama kabiliyetini geliştirici özellikleriyle ön plana çıkıyor. Ülkemiz de bu alanda önemli adımlar atmaya devam ediyor. Öyle ki ülkemizde de bir Zeka Oyunları Milli Takımı bulunuyor. Dünya turnuvalarına katılan milli sporcularımız ise aldıkları bireysel ve takımsal sonuçlarla yüzümüzü güldürüyor. İşte bu başarıların daha da çok artması ve daha çok çocuğa ulaşılabilmesi için bir zirve gerçekleştirildi.

Zekâ oyunlarına özel olarak üretilen oyuncaklar da son zamanlarda artmaya başladı. Öyle ki bu oyuncakları üreten firma sayısı da hayli arttı. Bu sayede velilerin zekâ oyuncaklarına erişim sağlamaları da hayli kolaylaşmaktadır. Okullarda seçmeli ders olan zekâ oyunları gençlerimiz tarafından da büyük bir ilgi ile karşılanmaya devam ediyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.